MojAndroid

V poslednom čase pracujú výrobcovia na nových možnostiach zachytenia obrazu v smartfónoch. Nedávno pribudli teleobjektívy s dvoj až trojnásobným priblížením, dočkali sme sa aj ultra-širokouhlých objektívov. Tie zase fotografovanú scénu “oddialia”, čím sa na fotografiu dostane viac.

Periskopický objektív Huawei P30 Pro

Zariadenia s optickým priblížením sme tu už mali dávnejšie. Potrebovali ale viac priestoru na to, aby sa objektív mohol pohybovať. To je v dnešnom svete tenkých smartfónov nemysliteľné. Výrobcovia preto vymýšľajú nové spôsoby, ako obraz priblížiť. Jedným z nich je tzv. periskopický objektív. Ako prvý s ním prišiel Huawei v modeli P30 Pro. Jeho základom je, že pred objektívom je vložené zrkadlo, ktoré otáča obraz o 90 stupňov smerom k objektívu. To umožní lepšie priblíženie pri zachovaní minimálnej hrúbky smartfónu, keďže celý mechanizmus je v zariadení uložený pozdĺžne a nevytŕča.

Poďme ale k Xiaomi. Čínsky výrobca si nechal patentovať novú technológiu, ktorá využíva práve periskopický objektív. Patent hovorí o jednom hlavnom objektíve a minimálne jednom “pomocnom”. Práve týmto pomocným by mali byť periskopický objektív. Tu vznikajú dve otázky. Prvou je, či Xiaomi technológiu neokopírovalo od Huawei, no a druhou, kedy uvidíme prvý smartfón s periskopickým objektívom od Xiaomi. Hovorí sa o tom, že by mohol byť prvýkrát použitý v novom smartfóne z radu Mi Mix.

Náš tip
Xiaomi Mi 9: Testujeme najnovšiu vlajkovú loď | Pýtajte sa
8.7.2019
Zdroj: gizmochina.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+