MojAndroid

Čínska spoločnosť Xiaomi sa preslávila viacerými modelmi populárnych smartfónov. V nich sa nachádza aj vlastná nadstavba operačného systému Android s názvom MIUI, ktorá ponúka viacero zaujímavých vylepšení.

Tie dokonca dokážu mierne predĺžiť aj výdrž batérie či zlepšiť výkon zariadenia. Portál Xiaomiui zverejnil informácie o narastajúcom počte reklám počas používania nadstavby MIUI.

Prečo neustále pribúdajú reklamy na smartfónoch značky Xiaomi?

To, že reklamy niekedy ovplyvňujú aj samotné používanie smartfónu a zbytočne zdržujú používateľov, je už v dnešnej dobe bežná vec. Xiaomi sa však s postupom času rozhodlo pridávať reklamy aj na zamknutú obrazovku a s narastajúcou popularitou zákazníkov sa to stále zhoršuje.

Podľa informácií zo zdroja sa reklamy postupne dostávajú do celého softvéru zariadenia. Veľa zákazníkov sa k tomuto šíreniu reklám vyjadrilo, že im reklamy zavadzajú a sú neuveriteľne otravné.

Aj napriek nespokojnosti mnohých ľudí si Xiaomi myslí, že tieto reklamy sú neodmysliteľnou súčasťou ich ekonomickej stratégie. Nepotrebné reklamy sa samozrejme nachádzajú aj na sociálnych sieťach, ako napríklad na Instagrame alebo Facebooku.

Xiaomi 12
Xiaomi 12 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Častokrát sú reklamy na sociálnych sieťach dosť poburujúce, a inak tomu nie je ani pri reklamách od MIUI. Čínska spoločnosť si však stále stojí za svojim a hovorí, že bude aj naďalej vkladať do svojich zariadení reklamy.

Pomocou nich financuje aj veľkú časť svojich pripravovaných projektov. Ak by ste sa chceli zbaviť týchto zbytočných reklám na vašom Xiaomi smartfóne, určite odporúčame vyskúšať tento jednoduchý návod od portálu Xiaomiui.

Náš tip
Paypal: Nová zraniteľnosť umožňuje útočníkom ukradnúť používateľom peniaze

24.5.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+