MojAndroid

Len nedávno sme vás informovali o predstavení najnovšej nadstavby MIUI 14. Je založená priamo na najnovšom systéme Android 13 a prichádza s množstvom nových funkcií.  Už po pár hodinách ľudia začali vytvárať porty nového softvéru a ako informuje gizmochina.com, čínsky používateľ údajne preniesol MIUI 14 na starší model Xiaomi Mi 6.

Množstvo nových funkcií

Xiaomi Mi 6 je model, ktorý pochádza ešte z roku 2017 a MIUI 14 na testovanom zariadení zatiaľ beží iba v skúšobnej fáze. Softvér je založený na operačnom systéme Android 11, no aj napriek tomu prináša do zariadenia viacero nových funkcií.

Xiaomi Mi6 | Zdroj: Fero Chovaňák

Zahŕňa napríklad novo spustené prispôsobenie veľkých priečinkov a ikon alebo herné vylepšenie tzv. photon engine. Okrem toho prináša tiež nové funkcie ochrany osobných údajov a obmedzuje počet odinštalovateľných aplikácii na 5 (telefón, SMS, fotoaparát, nastavenia, obchod s aplikáciami).

MIUI 14: prvé zariadenia dostanú aktualizáciu až vo februári

Originálna aktualizácia, ktorá bola predstavená len pred pár dňami, prináša množstvo nových funkcií a vylepšení. Oficiálne sa však začne zavádzať do prvej série vhodných smartfónov Xiaomi až vo februári 2023.

Xiaomi 12T
Xiaomi 12T I Zdroj: Jakub Marcin

Vylepšená má byť architektúra celého systému a zmenšiť by sa mala aj veľkosť firmvéru. Okrem lepšieho výkonu má prepracovanejšiu vizuálnu podobu a bude ponúkať viac možností pre prispôsobenie domovskej obrazovky pomocou nového formátu miniaplikácií, priečinkov a ikon.

Vylepšené súkromie a ochrana osobných údajov

Zlepšilo sa aj súkromie používateľských údajov so všetkými akciami vykonávanými lokálne na zariadení. V podstate to znamená, že žiadne údaje sa už neukladajú v cloude ale ostávajú uložené iba v konkrétnom zariadení.

Náš tip
MIUI 14 je už na ceste. Ktoré telefóny dostanú aktualizáciu a čo prinesie?

14.12.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+