MojAndroid

Youtubera s menom JerryRigEverything pravdepodobne poznáte. V prípade, že nie, jedná sa o človeka, ktorý testuje výdrž najnovších smartfónov. Výdržou sa v tomto prípade myslí ich odolnosť. Každé zariadenie, ktoré mu prejde rukami, je dôkladne otestované. Jerry sa venuje každej časti smartfónu, skúša odolnosť tvrdeného skla voči poškriabaniu a nechýba ani test ohnutia.

Xiaomi Mi 9 otestovaný

Takýmto testom práve prešla aj najnovšia vlajková loď od Xiaomi. Výrobca hovorí, že zadnú časť, v ktorej sa nachádza fotoaparát chráni zafírové sklíčko. V teste sa však javí ako bežné tvrdené sklo, poškriabať ho je možné už v prípade použitia nástroja s tvrdosťou na úrovni 6. Zafír by mal teoreticky odolávať až do úrovne 8. Jerry následne vytiahol zaujímavý prístroj, ktorý potvrdil, že zafír sa v zadnom sklíčku predsalen nachádza.

Displej je chránený štandardne, tvrdeným sklom, ktoré odoláva do tvrdosti na úrovni 6. Takouto úrovňou ochrany disponujú takmer všetky aktuálne smartfóny. Skener odtlačkov prstov sa nachádza priamo v displeji. Nevadia mu ani škrabance na displeji, stále funguje spoľahlivo. Priamemu ohňu zo zapaľovača zvládol displej odolávať približne 30 sekúnd a po odtiahnutí zapaľovača sa bez problémov dokázal zregenerovať.

Posledným testom je štandardne test ohýbania. Tento test zvládol bez väčších problémov. Výsledné hodnotenie testu JerryRigEverything: Prešiel

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Xiaomi Mi 9 sa vo februárovom rebríčku AnTuTu dostal na čelo
Náš tip
Zákazníčka v Číne dostala Xiaomi Mi 9 bez LED blesku
Náš tip
Xiaomi Mi 9 dostáva prvý OTA update, ktorý vylepšuje fotoaparát
14.3.2019
Zdroj: gsmarena.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+