MojAndroid

Chyby smartfónov z výroby nie sú až tak ojedinelým javom. V minulosti sa ich objavilo viacero a vo väčšine prípadov išlo o malú várku kusov. Jednalo sa napríklad o chyby fotoaparátu alebo displeja. Teraz sa objavila ďalšia kuriózna výrobná chyba. Čínska zákazníčka dostala objednaný vlajkový model Xiaomi Mi 9, ktorý bol predstavený pred dvoma týždňami, bez LED blesku. Paradoxom je, že smartfónu nechýbal len LED blesk, ale aj diera v zadnej strane tela smartfónu, kde by mal byť normálne umiestnený. Chýbajúci komponent tak na prvý pohľad nebol nápadný a niekto by si mohol myslieť, že ide o zámer.

Zákazníčka nahrala fotografie smartfónu na čínsku sociálnu sieť Weibo s hashtagom Xiaomi, vďaka čomu si ich všimol pracovník oddelenia zákazníckej podpory spoločnosti Xiaomi. Okamžite poslal zákazníčke súkromnú správu s tým, že jej bude telefón vymenený za nový a pravdepodobne dostane aj kompenzáciu za problémy. Nie je známe, či sa jedná len o ojedinelý prípad, alebo sa na trhu objavilo viac kusov s podobným defektom.

Náš tip
Ceny vlajkových smartfónov Xiaomi budú vyššie
Náš tip
Xiaomi Mi 9 dostáva prvý OTA update, ktorý vylepšuje fotoaparát
9.3.2019
Zdroj: GizmoChina

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Peter Kmec

  Otázka teraz znie: “Vrátiť či nevrátiť?”
  Takto chybný kus z výroby môže byť pomerne vzácny :)

 • Martin Maličký

  Podľa mňa kúpila fake. A chcela získať oroginálno kus.

 • Jerusalem Israel

  To sa nemohlo stať, každý fon sa testuje na stolici … Jasne fake.

  • MircoK

   Ale testuje to človek a človek môže vždy zlyhať. Kto nič nerobí, nič nepokazí.

 • Imho

  Zajtra vám pošlem fotku môjho mobilu ako mi zmizla v noci čočka predného foťáku. Dúfam že to tiež zverejníte. Uverejňujete bláboly.

+