MojAndroid

Nikto nemôže poprieť, že čínsky výrobca Xiaomi v začiatkoch kopíroval produkty spoločnosti Apple. Hlavne rozhranie ich telefónov MIUI na prvý pohľad pôsobilo ako UI operačného systému iOS. Na druhej strane nikto tiež nemôže poprieť, že Xiaomi neprinieslo do mobilného sveta originalitu. Veď jeho model Mi Mix odštartoval éru displejov bez rámčekov. A tento model spolu s ďalšou generáciou Mi Mix 2 a modelmi Xiaomi Redmi 5 a Redmi 5 Plus dostávajú v najnovšej bete rozhrania MIUI 9 funkciu “full display gestures.” 

Náš tip
Xiaomi Redmi Note 5A oficiálne: V hlavnej úlohe 16 MPix selfie fotoaparát

Náš tip
iPhone X očami Androiďáka: Čo sa mi nepáči [2. časť]

Ako názov napovedá jedná sa o gestá pre telefóny s bezramčekovými displejmi. Táto funkcia viac než očividne pripomína tú, ktorú mal  pred rokmi operačný systém WebOs pre telefón Palm Pre a hlavne nová verzia iOS pre najnovší iPhone X. V operačnom systéme sa pohybujete pomocou ťahov (swipe). Ťah zdola nahor vás vráti na domovskú obrazovku, ak pri tomto pohybe na chvíľu prstom zastanete, zapne sa vám prehľad aktuálne spustených aplikácií. Ťah z boku displeja do stredu vás vráti o krok späť alebo posunie o krok dopredu. Dá sa predpokladať, že táto funkcia sa objaví aj u budúcoročnej vlajkovej lodi Mi7.

Zdroj: PhoneArena

31.12.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+