MojAndroid

Spoločnosť Xiaomi patrí medzi najrýchlejšie rastúce spoločnosti na svete, no teraz sa zdá, že nie všetky praktiky zo strany čínskeho výrobcu sú legálne. Ericsson totiž podal na Xiaomi oficiálnu žalobu, vrámci ktorej žiada odškodné a kompenzáciu za všetky použité patenty, ktoré Xiaomi nemá oficiálne zaplatené. Malo by ísť o výrobné štandardy slúžiace pre pripojenie k sietiam EDGE, GPRS a UMTS.

Spoločnosť Ericsson pritom uvádza, že v priebehu posledných troch rokov sa snažila kontaktovať Xiaomi a vyriešiť situáciu dohodou. Teraz však už Ericsson nemal žiadne iné východisko iba podať oficiálnu žalobu na Xiaomi. Kým sa celá situácia prešetrí, Xiaomi má zakázané predávať svoje zariadenia v Indii, pričom táto situácia potrvá minimálne do 5. februára 2015. Zákaz sa sťahuje na indický trh, pretože žaloba bola podaná na súde v Delhi.

Xiaomi-Redmi-Note-a

Spoločnosť Xiaomi pritom vstúpila na indický trh iba tento rok, no za ten čas sa jej podarilo predať už 800 000 kusov svojich zariadení. Prednedávnom pritom priniesla do krajiny svoj ďalší model, Redmi Note, no teraz bude musieť predaje pozastaviť. Indický súd si vyžiadal zoznam všetkých zariadení, ktoré obsahujú súčiastky porušujúce patenty Ericssonu a kým sa tento spor nevyrieši, Xiaomi sa bude musieť uspokojiť so zvyšnými krajinami, kde predáva svoje zariadenia. Podľa dostupných informácií je však čínsky výrobca ochotný spolupracovať a tento spor čo najrýchlejšie vyriešiť.

Zdroj: Economic Times via Android Central

11.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+