MojAndroid

Existuje hneď viacero spôsobov, ako implementovať do tela smartfónu sekundárny displej. Musí však vždy korešpondovať s dizajnom zariadenia a taktiež je veľmi dôležité, aby bol pre používateľa ľahko dostupný a použiteľný. Náčrt nového patentu čínskeho giganta Xiaomi je však iný. Predtým sme videli iba minimum podobných nápadov.

Iná pozícia pre druhý displej

Pamätáte si na smartfóny LG V20, HTC U Ultra, Vivo NEX Dual Display, Nubia Z20 alebo Meizu Pro 7 Plus? Všetky modely zo spomínaných sa od konkurencie odlišovali práve praktickou aplikáciou druhej obrazovky na telo mobilného telefónu. Nuž, Xiaomi túto vymoženosť vníma o čosi inak.

Xiaomi duálny displej patent

Zaujímavé zariadenie z radu Mi Mix?

Údajný model na náčrte s názvom “Mi MIX Dual Display” má prednú stranu ako bežný dnešný smartfón s výnimkou kompletnej absencie “selfie” kamery. Ak sa pozrieme na zadnú stranu modelu, zistíme, že disponuje štvoricou fotoaparátov.

Smartfón na obrázku: Xiaomi Mi 9

Práve vedľa fotoaparátov v štvorcovom zoskupení našli čínski inžinieri miesto pre sekundárny zobrazovač. Na obrázku ukazuje aktuálne informácie o čase a dátume. Podľa GizmoChina by mal displej spoľahlivo slúžiť aj ako panel pre notifikácie.

Čo hovoríte na predlohu smartfónu z radu Xiaomi Mi Mix? Bolo by to podľa vás dobré riešenie alebo si naopak myslíte, že by využitie druhého displeja v tejto pozícii našiel málokto? Podľa nás ide o vskutku zaujímavé riešenie. Iné dojmy však nastanú, keď uvidíme samotný telefón na živých fotografiách.

Náš tip
Xiaomi Mi Smart Band 3i: Staronový smart náramok predstavený

24.11.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+