MojAndroid

Tento týždeň začala spoločnosť Xiaomi na svojom indickom Twitter účte lákať na dnešné predstavenie nového smart náramku. Pôvodné správy hovorili o zariadení s označením Xiaomi Mi Smart Band 4i, ktoré malo byť upravenou verziou predchodcu Mi Smart Band 4. Po dnešnom predstavení je ale skutočnosť iná. Podľa serveru GizmoChina nesie novinka meno Xiaomi Mi Smart Band 3i.

Xiaomi Mi Smart Band 3i dizajn

Bez snímača tepu srdca, ale s OLED displejom

Už podľa názvu sa dá tušiť, že predlohou nového smart náramku by mal byť minuloročný model Xiaomi Mi Smart Band 3. Minimálne z pohľadu dizajnu. Podobne ako pri modeli Mi Band HRX Edition z roku 2017, ktorý bol upravenou verziou Mi Band 2, aj novinke, bohužiaľ, chýba snímač tepu srdca. Čiernemu telu náramku ale naopak nechýba vodoodolnosť 5 ATM pre povrchové plávanie a 0,78-palcový monochromatický OLED displej s rozlíšením 128 × 80 pixelov. Rozmery tela sú 46,8 × 18,1 × 11 milimetrov.

Xiaomi Mi Smart Band 3i funkcie

Dobrá výdrž aj cena

Smartfón so systémom Android 4.4 a vyšším, respektíve iOS 9.0 a vyšším prepojíte s náramkom pomocou Bluetooth 4.2 LE. Náramok následne zobrazí notifikácie a volania zo smartfónu, prejdené kroky a spálené kalórie, kvalitu spánku alebo vyhľadá stratený telefón. Batéria s kapacitou 110 mAh zabezpečí viac ako 20-dňovú výdrž. Nabijete ju za necelé dve a pol hodiny. Cena Xiaomi Mi Smart Band 3i je na indickom trhu v prepočte 16 eur. Časom sa možno objaví aj na iných trhoch. Spoločnosť to ale oficiálne nepotvrdila.

Náš tip
Indickému zákazníkovi zhorel Redmi Note 7S. Aká bola reakcia Xiaomi?

Xiaomi chystá nový smart náramok. Nástupca Mi Band 4?

21.11.2019

Zatiaľ čo spoločnosť Apple dominuje trhu so smart hodinkami, tak lídrom v segmente smart náramkov je v posledných rokoch jednoznačne Xiaomi. Hlavným dôvodom je cena jeho smart náramkov, ktoré sa tento rok dočkali už svojej 4. generácie s označením Xiaomi Mi Smart Band 4. Podľa serveru GizmoChina sa chystá Xiaomi už dnes, 21. novembra, predstaviť na indickom trhu ďalší smart náramok.

Najprv predstavenie a neskôr verejný beh

Server sa v tvrdení opiera o krátke video, ktoré spoločnosť Xiaomi zverejnila na svojom oficiálnom indickom Twitter účte. Video má iba 16 sekúnd a populárny výrobca v ňom pozýva na dnešné predstavenie smart náramku s označením Xiaomi Mi Smart Band 4i. Zároveň v ďalšom Twitter poste pozýva na beh, ktorý organizuje 1. decembra v indickom Bangalúre. Účastníci behu, ktorí ho dokončia, získajú nový smart náramok, účastnícku medailu a e-certifikát. Štartovné na 3-kilometrovú trať pre rýchlu chôdzu stojí 7 dolárov a na 5-kilometrovú trať pre beh 11 dolárov.

Aké budú parametre Xiaomi Mi Smart Band 4i?

Parametre smart náramku Xiaomi Mi Smart Band 4i neboli zverejnené, ale pravdepodobne pôjde len o mierne upravenú verziu nám už dobre známeho Mi Band 4. To znamená rovnaký 0,95-palcový OLED displej, snímač tepu srdca a Bluetooth 5.0 LE. Softvérová výbava by mala zahŕňať meranie spánku, meranie šiestich rozličných športových aktivít, notifikácie zo smartfónu alebo ovládanie hudby v smartfóne. Výdrž na jedno nabitie by mala byť minimálne 20 dní. Viac sa dozvieme o niekoľko hodín.

Náš tip
Indickému zákazníkovi zhorel Redmi Note 7S. Aká bola reakcia Xiaomi?
21.11.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • stn

    16€ si robia srandu 😃 miband 3 ktorý je lepší som kúpil za 12€.

+