MojAndroid

Sociálna sieť X (pôvodne Twitter) od jej kúpy miliardárom Elonom Muskom vyvoláva viaceré kontroverzie. Či už neochotou regulovať škodlivý obsah alebo evidentnou snahou spoplatniť samotnú službu. Podľa portálu TechCruch teraz Elon Musk uvažuje o spoplatnení nových používateľov.

Poplatkom chce Musk bojovať proti botom

Elon Musk o spoplatnení služby hovorí už od jej kúpy. Po predplatnom Premium bez reklám teraz podľa vlastných slov uvažuje účtovať novým používateľom X malý poplatok, ktorý im má umožniť uverejňovanie príspevkov na sociálnej sieti. Asi nikoho už neprekvapí, že to odôvodňuje snahou vysporiadať sa tzv. botmi a falošnými účtami na sociálnej sieti.

Nástroje overovania ako CAPTCHA sú podľa jeho slov v dobe rozmáhajúcich sa AI nástrojov nedostatočne. Kritici naopak tvrdia, že týmto odvodnením sa iba snaží ospravedlňovať snahu o zisk služby. Elon Musk však zároveň tvrdí, že nový používateľom, ktorým sa nechce platiť poplatok, bude stačiť počkať 3 mesiace od registrácie a budú môcť uverejňovať príspevky.

X už jeden typ poplatku novým používateľom testuje

V súčasnosti neexistujú žiadne podrobnosti o tom, kedy by sa tieto pravidlá mohli uplatňovať a ani aká by bola cena poplatku. Minulý október začala sociálna sieť X v rámci testu účtovať na Novom Zélande a na Filipínach poplatok 1 dolár ročne novým neovereným používateľom. Noví používatelia tam síce môžu čítať príspevky, ale nemôžu s nimi interagovať.

Za uverejňovanie obsahu, preposielanie, odpovedanie, vytváranie záložiek alebo citovanie príspevkov, musia zaplatiť poplatok. Testovanie zatiaľ nebolo rozšírené do ďalších regiónov. Začiatkom tohto mesiaca však iná Musková spoločnosť xAI sprístupnila svojho chatbota Grok používateľom sociálnej siete X, ktorí si platia predplatné Premium za 8 dolárov mesačne.

Chatbot bol predtým k dispozícii iba používateľom, ktorí platili 16 dolárov mesačne za predplatné Premium+. Minulý týždeň bolo tiež oznámené, že Grok pomôže používateľom s písaním príspevkov. Elon Musk založil spoločnosť xAI ako odpoveď na chatbota ChatGPT spoločnosti OpenAI. V júli 2023 oznámil, že spoločnosť xAI bude využívať verejné príspevky na sociálnej sieti X pre trénovanie AI modelov chatbota Grok.

X
X
Developer: X Corp.
Price: Free
  • X Screenshot
  • X Screenshot
  • X Screenshot
  • X Screenshot
  • X Screenshot
Náš tip
Prichádza Android 15, zrušený účet na Netflixe, detský paušál aj tipy na aplikácie | Prehľad týždňa

 

 

 

 

21.4.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+