MojAndroid

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, či je vzduch okolo vás kvalitný a koľko je v nom škodlivých látok? Alebo ste sa jednoducho zmierili s tým, že v blízkosti vášho obydlia je vzduch nekvalitný a z času na čas navštívite horské oblasti, kde si dosýta užijete kvalitnejší horský vzduch? Existuje aj jednoduchšie riešenie, o čom sme vás presvedčili v našej recenzii zariadenia Xiaomi Air Purifier 2. V tom prípade šlo o domácu čističku vzduchu veľkých rozmerov, no šikovnejšie zariadenie Wynd je vhodné aj na cesty.

Náš tip
https://www.mojandroid.sk/knocki-inteligentna-domacnost/

Wynd 2

Wynd je prenosná čistička vzduchu, ktorá na prvý pohľad pôsobí ako Bluetooth reproduktor. Tiež musí byť hneď zrejmé, že zariadenie neponúkne ani zďaleka taký výkon, ako veľké čističky vzduchu. V tomto prípade vám čistička zlepší kvalitu vzduchu iba v jednej miestnosti, no výhodou je, že zariadenie môžete bez problémov prenášať. Je totiž kompaktné a pri fungovaní nemusí byť zapojené do elektriny. Na jedno nabitie vydrží až 4 hodiny aktívneho čistenia.

Užitočná aplikácia a funkcie

Ako by ste mohli očakávať, čistička filtruje množstvo nečistôt vo vzduchu. Malo by ísť o 99 % všetkých častích, ktoré sú väčšie ako 1 mikrón a až 100 % častíc väčších ako 3 mikróny. Ďalšou skvelou vlastnosťou čističky je jej samostatnosť. Vďaka automatickému detektoru znečistenia sa čistička sama rozhodne, nakoľko výkonne bude pracovať. Znečistenie ovzdušia je pritom možné sledovať aj vďaka užitočnej aplikácii, kde si môžete pozrieť aj úroveň znečistenia ovzdušia vašich známych, ktorí tiež používajú rovnaké zariadenie. Aplikácia rozozná aj to, kedy je filter v čističke maximálne využitý a automaticky objedná ďalšie filtre priamo k vám domov, aj keď je otázne, či táto možnosť bude fungovať aj u nás. Jeden náhradný filter stojí 7 USD. Aplikácia tiež zaznamenáva minulé hodnoty, ktoré si môžete neskôr prezerať. V jednoduchej forme vám tiež zobrazí, koľko častíc filter zachytil a nakoľko čistejší vzduch ste vďaka tomu počas dňa dýchali.

Náš tip
Inteligentná domácnosť: Automatizácia, bezpečnosť a inteligentné osvetlenie aj u vás doma

Wynd 3

Wynd nebude lacná záležitosť

Čistička Wynd je aktuálne k dispozícii na portáli Kickstarter, kde už ale niekoľkonásobne prekonala očakávania. Miesto požadovaných 50 000 USD už bolo vyzbieraných vyše 450 000 USD a do konca kampane ešte zostáva niekoľko dní. Najrýchlejší prispievatelia mohli mať čističku za 129 USD, no aktuálne je k dispozícii za 139 USD, pričom neskôr sa bude predávať až za 139 USD. Za túto cenu dostanete čističku aj detektorom znečistenia, ktorý si samostatne môžete kúpiť za 69 USD. Tento detektor je možné z čističky odobrať a nosiť ho so sebou samostatne, vďaka čomu budete mať prehľad o znečistení vzduchu kdekoľvek sa budete nachádzať.

Wynd 4

Zdroj: Kickstarter

8.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+