MojAndroid

Predstava inteligentnej domácnosti v nás žije už dlhšie a v posledných rokoch sa stáva realitou. Stále sa objavujú nové zariadenia a možnosti, vďaka ktorým získavajú aj naše domovy označenie “inteligentné”. Niekedy je ale ťažké pridať inteligentné prvky bez zaviazania sa určitej platforme. Aj preto nás vždy veľmi poteší, keď vidíme univerzálne inteligentné riešenia, ktoré si môžeme prispôsobiť podľa našich predstáv. Tieto podmienky bez problémov spĺňa zariadenie Knocki, ktoré zmení každý povrch vo vašej domácnosti na inteligentný.

Knocki 1

Pod povrchom môžeme chápať dosku stola, stenu, dvere či akýkoľvek ďalší kus nábytku v domácnosti. Zariadeniu môžete priradiť skutočne veľké množstvo funkcionality a pre aktiváciu jednotlivých funkcií stačí, keď poklepete po danom povrchu. Každé zariadenie si pamätá jednotlivé vzory poklepania a takto jednoducho môžete z jedného miesta spúšťať niekoľko funkcií v domácnosti.

Možností využitia je skutočne veľké množstvo. Od zapnutia svetiel, spustenia televízie až po upozornenia na to, keď vám niekto klope na dvere. Zariadenie je pripojené do Wi-Fi sieti, k dispozícii je mobilná aplikácia a akoby toho nebolo dosť, systém dokáže komunikovať s mnohými ďalšími inteligentnými platformami. Množstvo využitia zabezpečí aj integrácia s nástrojom IFTTT, vďaka ktorému je možné dosiahnuť ešte vyššiu úroveň automatizácie.

Knocki 2

Zariadenie tak má skutočne potenciál premeniť akúkoľvek domácnosť na inteligentnú. Platí to najmä vtedy, ak máte doma veľa zariadení pripojených k internetu, no tie medzi sebou dobre nekomunikujú a ich ovládanie nie je úplne najpohodlnejšie. Cena zariadenia Knocki sa na začiatku kampane pohybovala už od úrovne 59 USD, no v reálnom predaji bude Knocki stáť až 129 USD za jeden kus. K dispozícii ale budú zvýhodnené balíčky viacerých kusov, vďaka ktorým môžete inteligentné prvky pridať aj do viacerých miestností vo vašej domácnosti.

Knocki 3

Kampaň je už teraz na konci a o popularite zariadenia svedčí fakt, že miesto plánovaných 35 000 USD bolo vyzbieraných až 1 144 400 USD. Je potrebné dodať, že spoločnosť už túto kampaň nepotrebovala pre realizáciu projektu a samotní prispievatelia tak nič neriskovali. Účelom kampane bolo iba to, aby mohlo byť v stanovenom termíne vyrobených viac kusov zariadenia ako sa pôvodne plánovalo. Je zrejmé, že záujem je veľký a už teraz sa tešíme na to, aké ďalšie šikovné funkcie nájdu používatelia tomuto atraktívnemu pomocníkovi do domácností.

Zdroj: Kickstarter via TechCrunch

4.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+