MojAndroid

Výrobou inteligentných hodiniek alebo iných zariadení z oblasti nositeľných technológií sa zaoberá už niekoľko veľkých spoločností, či novo začínajúcich start-upov. Renomovanému denníku The Wall Street Journal sa podarilo získať informácie, podľa ktorých sa k nim už čoskoro pridá nový výrobca – ZTE. V rozhovore s Lu Qianhaom, riaditeľom mobilného marketingu bolo prezradené, že ZTE plánuje predstaviť vlastné inteligentné hodinky v prvom kvartáli budúceho roka a na trh by sa mali dostať nasledujúci kvartál.

zte-logo

Lu Qianhao spomenul, že ZTE má záujem aj o iné zariadenie z kategórie nositeľných technológií, ako sú napríklad produkty typu Google Glass. Zaujímavosťou sa stal zmieňovaný nápad pre výrobu topánok, ktoré by slúžili na monitorovanie zdravia a pohybu používateľa.  Takéto produkty sú však otázkou budúcnosti a zatiaľ nie je jasné, či sa na trhu naozaj objavia. Inteligentné hodinky však budú realitou a predávať sa budú v Číne, hoci spoločnosť vyjadrila záujem predávať ich aj v Európe a Amerike. Hodinky majú ponúknuť rovnaké funkcie, ako Samsung Galaxy Gear, no budú sa predávať za nižšiu cenu. Prvý model bude však kompatibilný len so smartfónmi z vlastnej produkcie, no ďalšie iterácie produktu by mali fungovať aj so zariadeniami iných značiek.

Spoločnosť ZTE sa snaží bojovať na čínskom trhu s mobilnými zariadeniami, kde sa podľa počtu dodávok umiestnila na siedmom mieste. ZTE verzí, že výrobou tohto produktu sa im podarí posunúť vyššie na rebríčku, aj keď konkurenciu v prípade Samsungu alebo Lenova je veľmi náročné prekonať.

Zdroj: phonearena.com

26.11.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+