MojAndroid

Spoločnosť Microsoft sa vo veľkom pripravuje na vydanie nového systému Windows 11. Prinesie viacero nových možností, no jednou z najzaujímavejších je natívna podpora Android aplikácií. Spoločnosť však tento týždeň oznámila, že táto funkcia v novom systéme bude dostupná oveľa neskôr, možno až začiatkom roka 2022. O novinke informuje portál Android Police.

Stabilná verzia systému Windows 11 príde už 5. októbra

V blogovom príspevku, kde sa spoločnosť podelila o smutnú správu, taktiež uviedla, že Windows 11 bude na nových počítačoch dostupný už od 5. októbra. Krátko na to dostanú bezplatnú aktualizáciu aj existujúce zariadenia, ktoré bežia na systéme Windows 10. Podpora Android aplikácií však bude aj naďalej testovaná prostredníctvom beta programu Windows Insider. Do stabilnej verzie podľa Microsoftu príde až o niekoľko mesiacov neskôr. Odhaduje sa, že sa tak stane koncom tohto roka alebo začiatkom roka 2022.

Android aplikácie vo Windows 11
Android aplikácie vo Windows 11 | Foto: AndroidCentral.com

Podporu získajú všetky počítače s Windowsom

Novinka bude k dispozícií pre všetky počítače so systémom Windows 11, bez ohľadu na rozdiely v hardvéri. Cez obchod Google Play, tak ako sme na smartfónoch zvyknutí, si však Android aplikácie do počítača nestiahnete. K dispozícií budú prostredníctvom oficiálneho obchodu Microsoft Store, ktorý bude vďaka partnerstvu Microsoftu a Amazonu komunikovať s Amazon Store.

Nevýhodou je, že obchod s aplikáciami od spoločnosti Amazon ponúka len približne pol milióna aplikácií. Na druhú stranu, väčšinu tých najznámejších tam našťastie nájdete a tie ostatné si budete môcť doinštalovať manuálne.

Náš tip
Test platformy na zdieľanie áut: Poďte na výlet s automobilom od HoppyGo

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+