MojAndroid

Americký softvérový gigant Microsoft poodhalil vo štvrtok v živom prenose niektoré nové funkcie chystaného systému Windows 11. Jednou z najzaujímavejších je natívna podpora Android aplikácií. Informáciu priniesol portál AndroidCentral.

Aplikácie z Google Play si vo Windows 11 nenainštalujete

Spúšťanie Android aplikácie na systéme Windows 11 bude mať jeden háčik. Logicky si ich nenainštalujete z oficiálneho obchodu Google Play: Tak ako Windows aplikácie sa budú inštalovať cez oficiálny MIcrosoft Store, ale len tie aplikácie, ktoré ponúka obchod Amazon Store. Pôjde tak o úzku spoluprácu dvoch amerických spoločnosti, ktoré ponúkajú množstvo podobných internetových služieb.

Android aplikácie vo Windows 11 | AndroidCentral.com

Android aplikácie by mali bežať s procesormi Intelu a aj AMD

Negatívom môže byť, že v Amazon Store je iba zhruba pol milióna Android aplikácií. Na druhú stranu tam nechýba väčšina populárnych aplikácii ako Spotify a TikTok. Pri inštalácii Android aplikácií sa využije kompilátor Intel Bridge, ktorý konvertuje aplikácie tak, aby fungovali pod architektúrou x86. Intel pre portál TheVerge potvrdil, že Intel Bridge podporuje všetky platformy x86, teda aj platformy od AMD.

Android aplikácie vo Windows 11 | AndroidCentral.com

Intel Bridge tak bude podporovať procesory Intel 10. a 11. generácie, rovnako ako čipsety od AMD. S Android aplikáciami budete môcť pracovať tak, ako s inými programami pre Windows. Veľkosť okna, v ktorom sú budú zobrazené, budete môcť ľubovoľne meniť, pripínať na plochu, minimalizovať do spodnej lišty a podobne.

V uniknutom májovom builde systému, ktorý bol spustený vo VirtualBoxe, však natívna podporu Android aplikácií chýba. Podľa rozdielnych snímok obrazovky medzi uniknutým buildom a  prezentovaným Windows 11 s podporou Android aplikácií je zrejme , že na podporu tejto funkcionality budeme musieť ešte počkať. Microsoft ohľadne spúšťania Android aplikácií pridá  v nasledujúcich mesiacoch pravdepodobne ďalšie podrobnosti.

Náš tip
Patent Samsungu ukazuje selfie fotoaparát v rolovacom displeji

 

26.6.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+