MojAndroid

Profily na sociálnych sieťach sa stávajú nástrojom, ktorým sa je možné prezentovať alebo zistiť informácie o danom človeku. Vo väčšine prípadov vám ale svoj profil musí daná osoba prezradiť. Nová aplikácia Whoo od slovenských tvorcov umožní zistiť Instagram a Snapchat účet ľudí v okolí aj bez opýtania.

Kto stojí za aplikáciou Whoo?

Aplikáciu, ktorá sa okamžite stála jednou z najsťahovanejších slovenských Android aplikácií v Google Play, vytvoril developerský tím JA4, s.r.o. Ten tvorí Daniel Čačala, Ján a Matej Aštary, Martin Kubečka a Peter Altof. Daniel Čačala je spoluzakladateľom lifestylovej sociálnej siete DayByMe.

Peter Altof je známym slovenským YouTuberom a influencerom, ktorého verejnosť pozná pod prezývkou Expl0ited. Na nápad prišiel Daniel Čačala, keď potreboval zistiť kontakt na človeka v rovnakej miestnosti  a nenašiel medzi aplikáciami nástroj, ktorý by to umožnil. Následne spoločne s ostatnými členmi vývojového tímu vytvorili na základe tejto myšlienky aplikáciu Whoo. Tá môže slúžiť nielen k  bežnému zoznamovaniu sa ale aj pri pracovných činnostiach.

Ako aplikácia funguje?

Po spustení aplikácie je nutné si vytvoriť používateľský profil. K tomu môžete využiť vašu emailovú adresu, Facebook alebo Google účet. Ďalším krokom je vytvorenie prezývky a vášho avataru. Pre vytvorenie avataru sa stačí odfotografovať priamo v aplikácii alebo nahrať obrázok z galérie smartfónu. Následne môžete do svojho profilu doplniť svoj účet na sociálnej sieti. Momentálne umožňuje aplikácia Whoo pridanie účtu pre Instagram a Snapchat. Ďalším krokom je vyhľadanie ľudí vo vašom okolí, ktorí majú rovnako nainštalovanú aplikáciu Whoo s vytvoreným profilom.

Stačí mať zapnuté GPS, stlačiť stredové tlačidlo na spodnej lište a behom pár sekúnd vidíte zoznam ľudí s ich avatarmi. Aplikácia ich radí podľa vzdialenosti až do 5 kilometrov. Po kliknutí na profil osoby sa vám zobrazí odkaz na jej Instagram a Snapdchat účet, ktorý vás presmeruje do aplikácií konkrétnej služby.

Whoo samozrejme ponúka aj históriu pozretých ľudí a aj zoznam ľudí, ktorí si pozreli váš profil. Je pravdepodobne, že časom pribudnú aj ďalšie možnosti. Použiteľnosť aplikácie bude závisieť od toho, koľko ľudí ju bude používať. Aplikácia je dostupná zadarmo pre Android a iOS.

Whoo
Whoo
Developer: whoo app, s.r.o.
Price: Free
  • Whoo Screenshot
  • Whoo Screenshot
  • Whoo Screenshot
  • Whoo Screenshot
  • Whoo Screenshot
Náš tip
Ako fotí Motorola moto e7 plus? | FOTOmánia
31.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+