MojAndroid

Služba WhatsApp, ktorú vlastní spoločnosť Meta, by chcela čoskoro umožniť používateľom zmeniť používateľské meno. Vďaka tomu by ich mohli iní používatelia vyhľadať nielen podľa telefónneho čísla, ale aj podľa používateľského mena. Informáciu priniesol WABetaInfo.

Používateľské meno bude možné upraviť

Už predošlá beta verzia WhatsAppu pre Android (verzia 2.23.11.15) obsahovala novú funkciu, ktorá používateľom umožňuje nastaviť používateľské mená pre svoje účty. Túto funkciu možno vidieť na snímke obrazovky, ktorá zobrazuje sekciu v časti Nastavenia -> Profil. Zavedením používateľských mien chce WhatsApp zlepšiť súkromie používateľov poskytnutím alternatívy k telefónnym číslam na identifikáciu kontaktov.

WhatsApp
Nová možnosť zmeniť používateľské meno | Zdroj: WABetaInfo.com

Používatelia budú mať možnosť zvoliť si jedinečné a ľahko zapamätateľné používateľské meno, ktoré by im potenciálne umožnilo spojiť sa s ostatnými v rámci služby bez zdieľania svojich telefónnych čísel. Podobne to funguje aj v sociálnej sieti Instagram, ktorú taktiež vlastní spoločnosť Meta. Momentálne sa v službe WhatsApp zobrazuje také meno, ktoré má k danému telefónnemu číslo priradené druhá strana.

Prepracované nastavenia

Podľa portálu WABetaInfo by mal WhatsApp prejsť aj malou zmenou rozhrania. Najnovšia beta aktualizácia WhatsAppu pre Android (verzia 2.23.11.18) totiž obsahuje prepracovanú stránku nastavení s tromi novými skratkami. Priložená snímka obrazovky odhaľuje, že cieľom WhatsApp je tiež v budúcej aktualizácii zaviesť skratku pre rýchly prístup k nastaveniam aplikácie.

WhatsApp
Zmeny rozhrania Nastavení | Zdroj: WABetaInfo.com

Po výbere skratky používateľom sa zobrazí prepracovaná stránka Nastavení. V súčasnosti sa na tejto stránke nachádza výrazná profilová fotografia a skratka na zobrazenie QR kódov. Vylepšené rozhranie však obsahuje tri nové skratky: Profil, Súkromie a Kontakty. Sekcia Nastavení zároveň prejde reorganizáciou, aby sa uľahčil prístup k jednotlivým možnostiam.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp LLC
Price: Free
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
Náš tip
Amazon predstavil svoj doposiaľ najvybavenejší tablet Fire Max 11

 

28.5.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+