MojAndroid

Aplikácia WhatsApp pri otvorení nevyžaduje heslo, to je pre jej používateľov dobre známy fakt. To ale znamená, že ktokoľvek môže mať prístup ku WhatsApp kontu používateľa (ak sa mu do rúk dostane jeho neuzamknutý telefón). Materská spoločnosť Facebook však našťastie pracuje na riešení tohto problému.

WhatsApp v súčasnosti testuje autentifikáciu pomocou snímača odtlačkov prstov na Android verzii aplikácie. Ak si používateľ zvolí tento variant zabezpečenia, bude potrebovať odtlačok prsta pri otváraní aplikácie cez jej ikonu, z upozornení alebo akokoľvek inak. Ak však má používateľ (a hlavne jeho smartfón) poškodený snímač odtlačkov prstov, bude si samozrejme môcť nastaviť aj iný variant zabezpečenia – PIN kód.

Niekoľko mesiacov si však ešte počkáme

Funkcia bude k dispozícii na všetkých Android zariadeniach so snímačom odtlačkov prstov, ktoré bežia na Android Marshmallow a vyššie. Funkcia je však stále iba vo fáze vývoja a testovania, a teda určite potrvá ešte niekoľko mesiacov, kým si ju budeme môcť vyskúšať.

Ak vás však takýto nápad zaujal a nechce sa vám čakať, niektoré značky telefónov umožňujú spúšťať aplikácie len pomocou odtlačku prstov. Ak teda disponujete najnovšími OnePlus, Samsung alebo Xiaomi smartfónom, môžete si takéto nastavenie vyskúšať.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+