MojAndroid

Za náhle vybíjanie batérie vášho smartfónu môže byť zodpovedná aj komunikačná aplikácia WhatsApp. V ostatných dňoch na to prostredníctvom diskusného fóra Reddit upozorňuje viacero jej používateľov. 

Podľa pozorovaní sa ako problematická javí verzia 2.19.308, ktorá pravdepodobne z dôvodu softvérovej chyby plne zaťažuje procesor vybraných smartfónov, čo má za následok zvýšenú spotrebu batérie. Aplikácia sa týmto spôsobom dokonca má správať aj pri behu na pozadí, kedy by štandardne mala fungovať v “úspornom režime”. 

samsung galaxy s10e aplikacie

Jeden z dotknutých používateľov hlási, že hoci WhatsApp používal len niekoľko minút, v systémovom prehľade spotreby batérie má uvedené, že aplikácia bola aktívna hodinu a pol, pričom z batérie si zjavne uchmatla značný kus. Ďalší kričia, že aj odoslanie jednej či dvoch správ sa na batérii smartfónu prejaví úbytkom desiatok percent.

Najčastejšie na túto situáciu upozorňujú majitelia smartfónov OnePlus, no netýka sa exkluzívne len nich. Podľa dostupných informácií už zastihla širšiu škálu zariadení, vrátane modelov ako Samsung Galaxy S10e, Samsung Galaxy S9, Google Pixel 3 či Google Pixel 4.

Pomoc je na ceste

Podľa hlásení v niektorých prípadoch pomáha preinštalovanie aplikácie či vymazanie jej vyrovnávacej pamäte, inokedy je nutné prejsť na staršiu verziu – napríklad 2.19.291. Aj tu sa ale objavujú ohlasy, ktoré tvrdia, že v ich prípade išlo len o dočasné riešenie a aplikácia sa po chvíľke opäť pustila do batérie.

Pokiaľ teda narazíte na podobné problémy s WhatsAppom, najjednoduchšie bude asi odinštalovanie, kým nedôjde k vydaniu novšej, opravenej, verzie. 

Problémy už medzičasom mala potvrdiť aj technická podpora, ktorá podľa zverejnených komentárov uviedla, že v poslednej dobe zaznamenala viacero emailov v tomto duchu. Aktuálne pracuje na náprave, ktorá bude súčasťou niektorej z nadchádzajúcich verzií aplikácie WhatsApp.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
15.11.2019
Zdroj: PhoneArena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+