MojAndroid

WhatsApp je jednou z najobľúbenejších komunikačných platforiem na svete. U nás sa teší dlhodobej obľube aj vďaka tomu, že na posielanie bežných textových správ vám stačí pomalšie internetové pripojenie. Hoci dnes je už 3G a 4G pokrytie Slovenska na vynikajúcej úrovni, WhatsApp si u nás získaval fanúšikov aj pred štyrmi-piatimi rokmi, kedy to tak nebolo. Stále však platí, že aplikáciu využívame prevažne na komunikáciu s blízkymi. V rozvojových krajinách, kde je nasadzovanie rýchlejšieho internetu často otázkou budúcnosti, je však WhatsApp využívaný aj ako zdroj správ a noviniek zo sveta. Existujú tu rôzne chatovacie skupiny a vývojári aplikácie toto fungovanie podporujú aj novými funkciami. Zároveň chcú ale zabrániť šíreniu falošných správ, ktoré bolo doteraz veľkým problémom najmä v Indii.

Vždy budete vedieť, keď vám niekto prepošle správu

Preto prichádza nová funkcia, ktorá upozorní na to, keď vám niekto prepošle správu, a teda ju nenapíše sám. Práve takto sa platformou šíri množstvo falošných správ a najhoršia situácia je práve v Indii. Tu si dokonca WhatsApp zaplatil celostránkovú inzerciu v novinách, kde apeluje na to, aby používatelia aplikácie neverili všetkým správam, ktoré sú v aplikácii šírené.

Obmedzené možnosti vývojárov

Vývojári majú totiž pri kontrole obsahu iba obmedzené možnosti. Komunikácia v aplikácii je šifrovaná, a tak ju WhatsApp nemôže analyzovať tak, ako jeho rodičovská firma Facebook analyzuje príspevky na najväčšej sociálnej sieti na svete. WhatsApp sa preto aspoň takto snaží zvýšiť povedomie o možných rizikách, ktoré súvisia s používaním tejto komunikačnej platformy aj na iné účely ako reálna komunikácia s vašimi priateľmi a známymi.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
11.7.2018
Zdroj: WhatsApp Blog via engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+