MojAndroid

Populárna komunikačná služba WhatsApp na začiatku roka oznámila uvedenie skupinových hovorov resp. videohovorov v priebehu roka a tak sa aj teraz stalo. Možnosť skupinových hovorov až medzi 4 ľuďmi by mala byť dostupná pre všetkých používateľov Android aj iOS platformy.

Náš tip
WhatsApp prinesie šikovnú funkciu z Facebook Messengera

Aby ste uskutočnili skupinový hovor/videohovor musíte ho najprv nadviazať s jedným vašim kontaktom a následne pridať ďalších cez položku pridať účastníkov v pravom hornom rohu aplikácie. Pokiaľ ju zatiaľ nemáte, tak by sa mala objaviť v priebehu niekoľkých dni po aktualizácií aplikácie. Skupinové hovory sú samozrejme šifrované. Spoločnosť si od novej funkcie sľubuje posilnenie svojej pozície proti stále rastúcej konkurencie v podobe komunikačných aplikácii ako sú Viber alebo Telegram.

WhatsApp

Službu WhatsApp a jej aplikáciu vytvorili v roku 2009 zamestnanci spoločnosti Yahoo! Brian Acton a Jan Koum.  Podobne ako Instagram bola vytvorená priamo pre zariadenia iPhone a slúžila na posielanie sprav medzi iOS používateľmi.

Neskôr boli pridané ďalšie funkcie, nechýbalo rozšírenie podpory aj na ďalšie platformy vrátane PC, a podobne ako Instagram bola táto služba kúpená spoločnosťou Facebook. Momentálne ju využíva 1,5 miliardy používateľov mesačne, ktorí cez ňu uskutočnia 2 miliárdy minút volaní denne. Len v Indii má služba 250 miliónov používateľov.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
31.7.2018
Zdroj: AndroidCentral

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+