MojAndroid

Vlastniť starý smartfón sa neoplatí. Kvôli kompatibilite aplikácií, ale najmä kvôli bezpečnosti, odporúčame používať zariadenie s aktuálnym operačným systémom. Vývojárom aplikácií sa tiež neoplatí ich udržiavanie pre staré operačné systémy, ktoré momentálne bežia na minime zariadení. To platí aj pre WhatsApp.

Podľa portálu Thenationalnews prestane aplikácie fungovať na smartfónoch s operačným systémom Android 4.1 už v novembri. Modely s týmto a starším systémom už nebudú podporované a spustiť na nich WhatsApp nebude možné.

WhatsApp nebude fungovať na Androide 4.1 a starších

Pre drvivú väčšinu používateľov to nebude žiadny problém, pretože Android 4.1 už dnes nepoužíva takmer nikto. Podpora zanikne pre modely ako napríklad Samsung Galaxy S2, S3, Sony Xperia Arc S či HTC Desire 500 a ďalšie. Všetko toto sú modely z roku 2011 a 2012.

Samsung Galaxy S3 WhatsApp
Samsung Galaxy S3 | Foto: Redakcia

10 rokov je v technologickom svete veľmi veľa. Používať zariadenie z roku 2011 je síce možné aj dnes, ale so značnými obmedzeniami. Niet divu, že ich je v obehu minimum. Mimochodom, podpora skončí aj pre iPhone SE 1. generácie a sériu iPhone 6s. Tie sú v dnešných časoch stále pomerne obľúbené.

Pokiaľ vlastníte smartfón s Androidom 4.1 a starším (a z nejakého dôvodu sa ho nechcete vzdať), odporúčame pozrieť sa do nastavení a vyhľadať aktualizáciu. Pokiaľ aktualizácia nie je možná, WhatsApp vám fungovať nebude. Aj napriek tomu odporúčame popozerať sa po novšom modeli.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp LLC
Price: Free
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
Náš tip
WhatsApp dostal rekordnú pokutu 225 miliónov eur za porušenie GDPR

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+