MojAndroid

WhatsApp zobrazuje v chatovacom okienku, pod vaším menom aj správu o tom, kedy ste boli naposledy online. Po novom umožňuje skryť tento stav pred cudzími ľuďmi alebo rovno pred každým. Môže sa to zísť v prípade, že chcete získať trochu viac súkromia. Správu prináša portál Android Authority.

Skryte svoj “Naposledy online” status

Ak vám niekto pošle správu a vy si ju nechcete prečítať, môže odosielateľ odhaliť váš nezáujem. To pomocou spomínaného naposledy online stavu, ktorý zobrazuje čas, kedy ste boli naposledy online. V takom prípade môžu netrpezliví ľudia reagovať urazením, spamovaním alebo inou nepríjemnou formou. Možno ste len boli zaneprázdnení alebo zapli internet na chvíľočku a nemali ste chuť hneď každému odpisovať.

Naposledy online
Naposledy online | Zdroj: Denis Džula

Túto možnosť skryjete následovne:

1. V hlavnom menu s konverzáciami ťuknite vpravo hore na tri bodky.

2. Následne kliknite na Účet.

WhatsApp skrytie stavu Naposledy online
WhatsApp skrytie stavu Naposledy online | Zdroj: Denis Džula

3. Potom na Súkromie.

WhatsApp skrytie stavu Naposledy online
WhatsApp skrytie stavu Naposledy online | Zdroj: Denis Džula

4. Zobrazí sa vám niekoľko možností – medzi nimi aj “Naposledy online”

5. Tu si zvoľte, či chcete, aby váš stav videli všetci alebo len vaše kontakty alebo nikto.

WhatsApp skrytie stavu Naposledy online
WhatsApp skrytie stavu Naposledy online | Zdroj: Denis Džula

Avšak majte na pamäti fakt, že ak skryjete svoj stav, neuvidíte tento stav ani vy. To znamená, že si nepozriete, kedy bol naposledy online váš kolega z práce alebo člen vzdialenej rodiny.

Android Authority spomína aj to, že na internete existuje aplikácia, ktorá umožňuje sfalšovať tento dátum a čas. Avšak nie je ani v Obchode Play a môže obsahovať škodlivý kód, čiže ju ani oni a ani my našim čitateľom neodporúčame. Mimochodom, WhatsApp sa sám pripravuje na odstránenie tohto stavu.

Náš tip
NAY Android Roka 2021: Hlasujte za najlepšie Androidy a vyhrajte až 21 cien!
30.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+