MojAndroid

Pre mnohých otravná funkcia, ktorá sa nedá deaktivovať. Informácia o tom, že som online, a kedy som naposledy bol v aplikácii, sa stane minulosťou. Aj keď nie absolútne.

WhatsApp sa pod krídlami Meta sveta mení. Zdá sa, že niektoré funkcie, ktorá sa môžu zdať otravné, až zachádzajúce do vlastného súkromia, zmiznú. Spoločnosť konečne oznámila, že osobný status prítomnosti, ktorý navyše prezrádza, kedy som presne naposledy bol v aplikácii aktívny, bude odstránený. Oznámil to samotný WhatsApp. Tvorcovia tohto populárneho komunikátora po dlhé obdobie presviedčali, že zistenie prítomnosti vo svete on-line nie je nič závažné. Aj napriek faktu, že existujú aplikácie na takéto sledovanie cez WhatsApp, doteraz sa spoločnosť vyhovárala, že iné údaje sa proste získať nedajú.

Napriek týmto všetkým zárukám, ktoré pri Meta aplikáciách v zásade nič neznamenajú, mnoho užívateľov nechcelo, aby ich mohol v zásade ktokoľvek sledovať cez takúto základnú aktivitu v aplikácii WhatsApp. Ako to však býva, otravné sledovanie nebude odstránené absolútne ani zatiaľ úplne kontrolované každým užívateľom. Tvorcovia oznámili, že ukrytie on-line statusu nastúpi pre prípady, že s daným kontaktom WhatsApp ste nikdy nehovorili. Tým vlastne prichádza reakcia na aplikácie tretích strán, ktoré sú dostupné v Google Play Store ako aj v App Store.

Ak však máte beta verziu WhatsApp, je možné že v nastaveniach už testujete aj novú funkciu vypnutia sledovania, ktorá umožňuje vybrať kontakty, s ktorými nebudete zdieľať takúto informáciu. Teda v prípade, že nevidíte u svojich kontaktov zobrazený ich posledný on-line status, bude to znamenať zmenu nastavenia, ktoré vykonali a pre Vás nebola udelená výnimka. Kedy a či vôbec bude takáto funkcia nasadená a nechaná na vôli zákazníka, nie je jasné a ani WhatsApp k tomu neuvádza viac podrobností.

Osobne to vnímam ako neustály boj a tlak na vývojárov a najmä manažment riadiaci WhatsApp, pričom čo môže byť jednoduchšie, ako nechať užívateľovi plnú kontrolu nad nastaveniami a najmä ochranou svojho súkromia. Snáď sa niekedy dočkáme.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp LLC
Price: Free
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
Náš tip
Intel dá neočkovaným zamestnancom neplatené voľno
25.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+