MojAndroid

WhatsApp je aktuálne najpopulárnejšou chatovacou aplikáciou. Táto platforma neslúži len na odosielanie textových správ, ale jej používatelia ju využívajú aj na odosielanie fotografií, videí či hlasových správ. Mnohí sa však sťažujú, že odosielané snímky vyzerajú po prijatí nekvalitne. Tento problém sa možno vyrieši v blízkom období, tvrdí web Android Police.

Fotky odosielané cez WhatsApp budú môcť vyzerať lepšie

Ako drvivá väčšina konkurenčných chatovacích platforiem, aj WhatsApp odosielané obrázky komprimuje. Znižuje sa tak nátlak na servery a aj na samotný smartfón, keďže musí ukladať a prijímať menej dát. Problém však je, že koncové rozlíšenie fotografie je niekedy primalé na to, aby sa z nej dali rozlúštiť niektoré dôležité detaily. Najnovšie vydanie beta verzie aplikácie WhatsApp obsahuje možnosť odosielania fotografií v plnej kvalite. Konkrétnejšie je reč o zostave WhatsApp beta for Android 2.23.2.11.

WhatsApp kvalita fotografií
Zmena rozlíšenia fotografií | Zdroj: AndroidPolice.com

Spomenieme, že v priebehu roka 2021 WhatsApp pridal možnosť odosielať fotky v kvalite “Automatická”, “Šetrič dát” alebo “Najlepšia kvalita”. Rozdiel v kvalite bol ale len minimálny. Rozlíšenie siahalo od 0,9 MP až po 1,4 MP. Snímky s tak nízkym rozlíšením sú dnes veľmi málo použiteľné. Veríme teda, že nový prídavok vo WhatsApp poteší viacerých používateľov.

Náš tip
Samsung ukázal prototyp skladacie smartfónu 360-stupňovým ohybným pantom
22.1.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+