MojAndroid

Jedna z najpopulárnejších aplikácií na online komunikáciu v marci minulého roka predstavila funkciu bezplatných VoIP hovorov. Používatelia však WhatsApp poznali ako aplikáciu, cez ktorú si hlavne písali, a tak hovorom cez túto službu nevenovali veľkú pozornosť. To sa však zmenilo, pretože po viac ako roku hlási WhatsApp príjemné štatistiky – každý deň sa cez ich aplikáciu vykoná viac ako 100 miliónov bezplatných hovorov. To je 1100 hovorov každú sekundu. A to je už niečo.

Náš tip
WhatsApp čaká veľká zmena. Má priniesť videohovory, hlasovú schránku a podporu NFC tagov

Keď sa nad celú vec povznesieme, môžeme vlastne povedať, že 100 miliónov hovorov denne je málo. WhatsApp má aktuálne totižto viac ako 1 miliardu používateľov. Teoreticky tak počet internetových hovorov cez túto aplikáciu môže za krátku dobu ešte narásť. Pomôcť tomu môžu aj ďalšie novinky, ktoré vývojári vo Facebooku (pod ktorý WhatsApp patrí) pripravujú – videohovory. Sami sme zvedaví, ako sa tieto štatistiky budú vyvíjať v najbližších mesiacoch. Používate WhatsApp aj vy? Koľkokrát ste cez túto aplikáciu aj niekomu zavolali?

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: WhatsApp

24.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+