V poslednej dobe sa vyostril boj medzi spoločnosťami, ktoré ponúkajú VoIP služby. Niekoľko noviniek priniesol Facebook Messenger a za posledné mesiace sa veľmi rozvinul aj WhatsApp. Práve ten čakajú v nasledujúcom období veľké zmeny, ktoré by mali priniesť viacero praktických noviniek.
Videohovory
Zmienka o tom, že WhatsApp prinesie videohovory, pochádza ešte z decembra minulého roka. Odvtedy o nich nájdeme zmienku v samotnom kóde aplikácie, ale aj v jej prostredí, ktoré z času na čas vybranej skupine používateľov zobrazí hlášku “Videohovory momentálne nie sú k dispozícii”. Šanca, že videohovory budete môcť v aplikácii WhatsApp využívať medzi prvými narastá v prípade, že sa prihlásite do beta komunity aplikácie.
Podpora NFC tagov
Aplikácia už čoskoro bude podporovať aj NFC tagy. Cez ne sa bude dať zdieľať veľké množstvo informácií. Na svoj tag, ktorý nosíte na kľúčoch, si budete tak môcť uložiť napríklad pozvánku do WhatsApp skupiny, pokiaľ ste jej adminom. To pomôže najmä ľuďom v biznisovej sfére, ktorí takto jednoducho budú môcť pridávať napríklad spolupracovníkov do firemnej WhatsApp skupiny. Na výber však bude hneď niekoľko možností, ktoré sa budú dať zapísať na NFC tag.
Hlasová schránka
Funkcia, na ktorú sme zvyknutí ešte z čias pevných liniek, by už čoskoro mala byť implementovaná aj do aplikácie WhatsApp. Hlasová schránka by mala byť dostupná volajúcemu po tom, ako volaný účastník nezodvihne prichádzajúci hovor. Je to však len alternatívny spôsob, ako nahrať hlasovú správu bez toho, aby sme sa vrátili späť do konverzácie a stlačili tlačidlo mikrofónu. Po nahratí hlasového odkazu sa správa automaticky odošle do konverzácie a ten, kto má zmeškaný hovor, si nájde vo WhatsAppe priamo aj odkaz od volajúceho.
Posielanie ZIP súborov a vizitiek
WhatsApp len pred nedávnom sprístupnil posielanie dokumentov. Tie sa však dali posielať iba v PDF formáte, čo bolo pre používateľov trochu obmedzujúce. Aj preto WhatsApp v tesnom závese na to sprístupnil odosielanie Google dokumentov, .txt súborov a dokumentov z programov Word a Excel. Ostatné súbory sa však nedajú posielať, a tak sa hovorí o tom, že WhatsApp sprístupní posielanie súborov v ZIP archíve a VCF vizitiek. Cez archívy si tak už čoskoro budeme môcť posielať napríklad hudbu, aplikácie alebo hocičo iné.
WhatsApp okrem týchto noviniek pracuje aj na natívnych klientoch pre PC a Mac, ktoré by boli viac ako vítaným doplnkom pre mobilné aplikácie.
Zdroj: AndroidPolice