MojAndroid

V dnešnej dobe sú rôzni ľudia angažovaní v technologickom priemysle citliví na kopírovanie ich diel. Mnohé veľké či menšie spoločnosti sa ocitajú v súdnych sporoch pre údajné kopírovanie cudzieho výtvoru. A práve z tohto dôvodu hra Westworld na motívy seriálu HBO končí.

Už si ju nestiahnete

Hra Westworld vznikla na motívy seriálu od HBO a stala sa jednou z tých populárnejších. V minulosti sa však stala predmetom súdneho sporu. Proti jej tvorcom sa postavila firma Bethesda, ktorá má na konte titul Fallout Shelter. Tá žalovala hru Westworld za údajné okopírovanie ich hry.

Westworld údajne kopírovalo populárnu hru Fallout Shelter
Westworld údajne kopírovalo populárnu hru Fallout Shelter

Hra na motívy populárneho seriálu bola totiž vytvorená firmou Behaviour Interactive, ktorá sa v minulosti podieľala na hre Fallout Shelter. Po žalobe nasledoval súdny proces, ktorý vyvrcholil nedávnym odstránením hry z Obchodu Play. Už si ju teda nestiahnete.

Posledná šanca zahrať si

Pre všetkých tých, ktorí si Westworld nainštalovali už dávnejšie je tu posledná možnosť. Do 16. apríla 2019 majú poslednú možnosť minúť všetky úspory a iné kredity v hre, kým prestane fungovať. Bethesda tak vyhrala súdny spor a dosiahla svoj cieľ, i keď vlastne nie je isté, čo im to prinesie.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Bethesda žaluje tvorcov hry Westworld kvôli skopírovaniu Fallout Shelter
Náš tip
Aj populárny seriál Westworld má už svoju mobilnú hru
21.1.2019
Zdroj: Android Authority

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+