MojAndroid

Tento týždeň sa v obchode Google Play objavila mobilná hra podľa populárneho seriálu Westworld. V nej je vašou úlohou riadiť futuristický park s androidmi s tématikou divokého západu, ktorý slúži pre potešenie a radovánkam bohatej klientely. Už na prvý pohľad koncept aj grafické spracovanie hry pripomínal mobilnú Fallout Shelter. Jej tvorcovia ale s novinkou nemajú nič spoločné. Bethesda Softworks, ktorá stojí za mobilnou hrou Fallout Shelter, teraz kvôli tomu žaluje tvorcov Westworldu – vývojárske štúdio Behaviour Interactive produkujúce pod záštitou vydavateľstva Warner Bros.

Žaloba Bethesdy tvrdí, že vývojári ukradli ich materiály, aby ich využili k tvorbe vlastnej mobilnej aplikácie. Podľa slov Bethesdy si totiž ich spoločnosť v minulosti najala k spolupráci na hre Fallout Shelter práve vývojárske štúdio Behaviour Interactive, ktoré podľa všetkého zneužilo získané materiály k tvorbe vlastnej hry a tým porušilo zmluvu. Bethesda Westworld označuje za celkom vykradnutý titul, ktorý má s Fallout Shelter spoločné nielen herné mechanizmy, téma hry, ale taktiež veľa bugov, ktoré sa objavovali už v prvých verziách ich hry. Podobný štýl, prostredie, koncept stavania a upravovanie postavičiek, animácie a objekty si vyslúžili pozornosť nielen Bethesdy, ale tiež fanúšikov a médií. Podobnosť hier si môžete pozrieť na nasledujúcich videách.

Westworld

Fallout Shelter

25.6.2018
Zdroj: AndroidPolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+