MojAndroid

Aktualizované: Slovenské ceny mimozáručných opráv displejov nových skladacích Samsung smartfónov

Galaxy Z Fold3 vonkajší displej – 150 €
vnútorný displej – 550 €
Galaxy Z Flip3 vonkajší displej – 100 €
vnútorný displej – 380 €

Pôvodný článok:

Rok 2019 konečne priniesol nový trend v podobe skladacích smartfónov po rokoch špekulovania a rôznych dohadov. Odvtedy spoločnosti Samsung, Huawei a Motorola uviedli na trh už viaceré zariadenia. Tieto informácie uviedol portál  AndroidAuthority.com.

Ako určite viete, tieto smartfóny sú zaradené do vyššej cenovej kategórie. Preto je na tieto zariadenia potrebné dávať obzvlášť veľký pozor. Akú cenu budete musieť zaplatiť v prípade poškodenia displeja?

Výmena displeja na skladacích smartfónoch je drahá

Samsung Galaxy Z Flip

Samsung Galaxy Z Flip 5G
Foto: Samsung

Tento smartfón s dizajnovým displejom je na trhu uvádzaný za skoro najlepšiu cenu zo všetkých telefónov na tomto zozname. Internetová stránka SamMobile zachytila informácie na stránke Samsungu. Suma za opravu hlavnej obrazovky je 420 €. Za zadný panel a zároveň aj menší druhý displej je to 80 €.

Samsung Galaxy Z Flip 3

Samsung Galaxy Z Flip3
Foto: Samsung

Novinka Samsung Galaxy Z Flip 3 bude v podobnej “výbave” ako jeho predchodca Galaxy Z Flip. S vodoodolnosťou a väčším druhým displejom je cenovka na tomto smartfóne 850 €.

Oprava skladacieho displeja bude podľa TheVerge mimo záruky stáť 300 €. Za sekundárny displej je cena výmeny 80 €.

Samsung Galaxy Fold

Samsung Galaxy Fold displej
Foto: T3.com

Prvý skladací smartfón od juhokórejského giganta Samsung preniesol víziu o týchto zariadeniach do reality. Bolo to odzrkadlené aj na jeho cene, ktorá sa pohybovala okolo vysoko nad hranicou 1 500 €. Oficiálna stránka Samsungu uviedla, že poplatok za výmenu celého setu displejov je neuveriteľných 500 €.

Samsung Galaxy Z Fold 2

samsung galaxy z fold2
Foto: Samsung

Druhý Galaxy Fold od spoločnosti Samsung prerazil na trh ešte viac, a to vďaka svojmu vylepšenému vzhľadu a krajšiemu spracovaniu obrazovky s ultra tenkým sklom na hlavnom displeji pre lepšiu odolnosť. Čo očakávať pri rozbití oboch strán smartfónu?

Spoločnosť na svojej stránke uviedla, že výmena hlavnej obrazovky je nižšia ako pri premiérovom Galaxy Fold zariadení a to 470 €. Na druhej strane za poškodenie vonkajšieho panelu si v obchode zaúčtujú 120 €.

Samsung Glalaxy Z Fold 3

Samsung Galaxy Z Fold3 (23)
Foto: Redakcia

Najnovší Z Fold je vylepšením predošlého Z Fold 2 a to hlavne vďaka čipsetu Snapdragon 888, odolnosti voči vode, selfie kamere pod displejom a mohutnejšej obrazovke s podporou S Pen.

TheVerge opäť získalo informácie od Samsungu o tom, že oprava skladacieho displeja bude spoplatnená na 400 €. Vonkajšia strana zariadenia bude stáť 130 €.

Huawei Mate X/XS

Huawei Mate Xs otvoreny
Huawei Mate Xs | Foto: Redakcia

Prvý skladací telefón značky Huawei bol dostupný len v Číne. Toto zariadenie je ale odlišné od série Galaxy Z Fold a Galaxy Z Flip. Smartfón Mate X je zvláštny práve tým, že sa skladá do vonkajšej strany. Zariadenia spoločnosti Samsung sa všetky skladajú dovnútra podobne ako knihy.

Najhrôzostrašnejšia je cena opravy displejov na tomto smartfóne. Spôsobom akým sa Mate X skladá je takmer nemožné ho poškriabať, v horšom prípade rozbiť. Oprava obrazoviek stojí 860 €. Je to takmer polovica hodnoty telefónu, ktorý v Číne predávajú v obchodoch s cenovkou 2 000 €.

Huawei Mate X2

Huawei Mate X2
Huawei Mate X2 | Foto: Huawei.com

Čínska značka pokračuje podobne ako Samsung v sérií skladacích trendov nasledujúcim Mate X2. Huawei sa predošlým Mate X smartfónom poučil a nasledujúcu verziu Mate X2 už vyrobil tak, aby sa zatvárala obrazovkami dovnútra. Spoločnosť si za túto novinku účtuje 2 560 €, čo je na skladacie smartfóny dosť vysoká cena.

Pri rozbití displejov na novšom modeli je hodnota opráv setu obrazoviek o niečo nižšia ako u Mate X, a to 750 €. Vonkajší panel sa bude dať opraviť v obchodoch za 100 €.

Motorla razr

Motorola Razr 5G
Motorola Razr 5G | Foto: Motorola

Motorola Razr je prvý skladací smartfón tejto spoločnosti. Jeho výrazným odlíšením od Samsungu a Huawei je to, že sa otvára na výšku. Je o niečo lacnejší ako je to u známych developerov skladacích telefónov. Motorola Razr stojí 1 480 €, v závislosti od konkrétneho predajcu.

Portál PhoneArena uviedol, že výmena obrazoviek na tomto zariadení je zatiaľ najlacnejšia zo všetkých skladacích smartfónov, ktoré poznáme. V oficiálnej predajni vám displeje vymenia za 260 €, čo je len o 10 € drahšie, ako výmena displeja vlajkovej lode Galaxy S21 Ultra.

Náš tip
Samsung Galaxy S21 FE sa ukazuje na prvých renderoch

24.8.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+