MojAndroid

Eric E. Schmidt, výkonný predseda americkej spoločnosti Google je jedna z posledných osôb, o ktorých by sme si mysleli, že jeho smartfón nebude vybavený operačným systémom Android. V rozhovore pre britský denník The Guardians priznal, že používa zariadenie od konkurenčného výrobcu Blackberry, pretože mu vyhovuje jeho klávesnica. Pritom sa na trhu nachádza niekoľko Androidom poháňaných smartfónov s hardvérovou QWERTY klávesnicou.

Eric Schmidt pouziva Blackberry

Guardian upozorňuje, že Schmidt je používateľom BlackBerry zariadení už nejakú dobu. Médiá ho pristihli v roku 2009, keď bol výkonným riaditeľom spoločnosti Google, ako aj neskôr v roku 2011. Aj Marissa Mayer, ktorá bola jedným z najvyšších manažérov spoločnosti je známym fanúšikom iPhonov. Aj viaceré zábery zvnútra Googlu dokonca ukazujú, že väčšina inžinierov a zamestnancov pracuje na notebookoch od spoločnosti Apple, aj napriek existencií vlastných Chromebookov.

Schmidt sa vyjadril aj na tému, aký rozmer multimediálnych tabletov je podľa jeho názoru vhodný pre použitie. Myslí si, že formát malého tabletu akým je Apple iPad mini, je príliš malý v porovnaní s veľkosťou “veľkého” iPad-u. Avšak, boli to práve spoločnosti Google a Amazon, ktorí spopularizovali malý formát tabletov Nexus a Kindle Fire.

MôjAndroid TIP: Android a Chrome zostanú oddelené

Zdroj: guardian Foto: guardian

25.3.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+