MojAndroid

Čína je dnes jedným z najväčších trhov, kde sa ročne predajú milióny smartfónov, tabletov a najrôznejších gadgetov. Nie je preto prekvapivé, že práve v čínskych e-shopoch nájdeme stovky produktov, ktoré by ste u nás hľadali len márne. Navyše, tieto sa často chvália nízkou nákupnou cenou, ktorá častokrát podlieza všetko to, čo môžete kúpiť na našom domácom trhu. Samozrejme, nakupovanie z Číny môže so sebou niesť určité úskalia, vo väčšine prípadov je však nákup a doručenie tovaru úplne bezproblémové. Aj preto sme sa vám rozhodli priniesť výbery zaujímavých zariadení a príslušenstva z Číny, ktoré vyberáme z e-shopu GearBest a Everbuying.

LiLpartner 3Axis

Ak chcete vytvárať profesionálne vyzerajúce videá a fotografie len za pomoci svojho smartfónu, je na čase, aby ste sa na túto činnosť poriadne vybavili. Práve na tento účel môžete použiť profesionálny stabilizátor pre smartfóny LiLpartner. Ten dokáže zariadenie udržať v stabilnej polohe aj počas tých najnáročnejších podmienok.

Smartfón sa upevňuje do univerzálneho držiaku, ktorý je možné použiť na rôzne veľké zariadenia, pričom stabilizácia sa realizuje v troch osiach. Stabilizátor je navyše vybavený tichými motorčekmi, spoľahlivou elektronikou a samozrejme vstavanou batériou, ktorej kapacita je indikovaná LED diódami. Cena takéhoto stabilizátora je trochu vyššia, a to 279 dolárov. Zakúpiť sa dá v obchode GearBest.

gimbal

LD Maria Retro telefón

Hľadáte do svojho bytu, domu či kancelárie doplnok, ktorý by ho skutočne oživil alebo minimálne spravil viac zaujímavým? Ak áno, tak vás možno zaujme retro telefón LD Maria. Ten spája funkcie starých analógových telefónov s dnešnými modernými technológiami. Tento telefón totižto disponuje konektivitou Bluetooth, vďaka ktorej sa pripojí k vášmu smartfónu. Navyše, vybavený je dialerom, pomocou ktorého je možné vytáčať čísla alebo prijímať hovory prichádzajúce na pripojený smartfón. Integrovaný farebný displej zas informuje o kontaktoch, zmeškaných hovoroch, či o naposledy vytáčaných číslach. LD Maria retro telefón môžete kúpiť za 65 dolárov.

retrotel

Fotopro IPH

Univerzálny stojan, ktorý prekvapí svojím kompaktným prevedením aj funkciami. Má tvar loptičky, ktorá disponuje trojicou vyklápateľných nožičiek, ktoré zaručia dostatočnú stabilitu pri umiestnení na zem alebo na iný povrch. Fotopro IPH však nie je obyčajný stojan a na rozdiel od väčšiny sa môže pochváliť napríklad možnosťou automaticky vytvárať 360-stupňové panorámy. Stačí smartfón umiestniť do držiaku, ktorý je pripevnený pomocou univerzálneho závitu. Parametre stojanu môžete potom presne nastaviť za pomoci smartfónu, k ovládaniu je však možné použiť aj dodávaný diaľkový ovládač. Za stojan zaplatíte približne 60 dolárov.

stojan2

Bezdrôtová nabíjačka s Powerbankou

Kúpou zariadenia s názvom Metrans W5000 získate dve zariadenia v jednom – power banku a bezdrôtovú nabíjačku. Batéria ponúka kapacitu 5000 mAh a môže byť použitá ako pri bezdrôtovom, tak aj klasickom nabíjaní cez USB kábel. Je dostatočne ľahká a prenosná, takže ju môžete mať vždy so sebou. Navyše, po pripojení k elektrickej sieti ju môžete používať ako klasickú bezdrôtovú nabíjačku – podporovaný je rozšírený štandard Qi. Cena nabíjačky je v obchode GearBest 54 dolárov.

hh

Skladateľná solárna nabíjačka

Ak často cestujete do hôr alebo do odľahlých oblastí, kde neexistuje možnosť nabiť svoje mobilné zariadenia, tak vám s týmto problémom spoľahlivo pomôže skladateľná solárna nabíjačka. Tá je vyrobená z vysoko efektívnych solárnych panelov, na ktorých výstupe je možné súčasne nabíjať až dve rôzne zariadenia. Výkon je 14W, čo by malo postačovať na pokrytie spotreby aj energeticky náročnejších mobilných zariadení. Cena za takto kompaktné riešenie v podobe skladateľnej solárnej nabíjačky je v obchode Gearbest 53 dolárov.

solar

Original Xiaomi Mi Pro

Záložná batéria Xiaomi Mi Pro, s kapacitou 10000 mAh, je vybavená novým USB-C konektorom, ako aj rýchlym nabíjaním a odolným kovovým telom, ktorého hrúbka nepresahuje 12,6 mm. Hmotnosť je pritom len 223 gramov. Xiaomi Mi Powerbank Pro sa s kompatibilnou nabíjačkou nabíja len 3,5 hodiny, čo je o 40% menej času, ktorý na nabitie potrebovala predchádzajúca generácia batérie. No a samozrejmosťou sú tiež rôzne typy ochrán, ktoré zabránia napríklad zničeniu zariadenia alebo batérie pri skrate, či pri nadmernom vybíjaní. Cena za takto výborne vybavenú power banku pritom nie je vôbec vysoká a vyjde vás na približne 33 dolárov.

xiaomsi

4.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+