MojAndroid

Základné zdravotné údaje potrebné v prípade poskytnutia prvej pomoci, podrobnosti o poskytnutých výkonoch u vášho lekára, vaše lieky, preukaz poistenca, možnosť zavolať SOS linku 155 priamo z aplikácie alebo možnosť vyhľadania najbližšej pobočky. Tieto všetky funkcie prináša pre svojich klientov mobilná aplikácia Všeobecnej zdravotnej poisťovne (ďalej len VšZP).

Náš tip
Počet pacientov využívajúcich mobilné aplikácie zamerané na zdravie rastie

Stiahnite si aplikáciu, zaregistrujte sa, prihláste sa a získate prístup aj do ePobočky VšZP

Môžete si zobraziť svoju zdravotnú kartu, kartu vašich detí alebo osôb, ktoré máte v opatere. V rámci zdravotnej karty sú v ponuke:
• podrobnosti o poskytnutých výkonoch zdravotnej starostlivosti s informáciou, kedy vám bol výkon poskytnutý, popis, názov poskytovateľa – lekára, ktorý výkon realizoval a tiež koľko VšZP za výkon zaplatila.
• podrobnosti o predpísaných liekoch s informáciou, ktorý lekár liek predpísal, ktorá lekáreň liek vydala, cena za liek, možnosť zobraziť si podrobné informácie o lieku (odkaz na www.sukl.sk), lacnejšie lieky s rovnakou účinnou látkou a koľko ste mohli ušetriť na doplatkoch.
• možnosť vyhľadať si lieky a poskytnuté vyšetrenia podľa odbornosti lekára, podľa typu lieku alebo podľa toho, či ste si liek už vybrali v lekárni alebo ešte nie.

SOS karta prvej pomoci

V rámci SOS karty sa vám zobrazia základné zdravotné údaje, dôležité v prípade poskytnutia prvej pomoci. Do SOS karty máte možnosť pridať si vaše meno a priezvisko, krvnú skupinu či núdzový kontakt. Pridať môžete aj chronické choroby, alergie, lieky, ktoré užívate, prípadne poznámky k vášmu zdravotnému stavu. Súčasťou SOS karty je aj možnosť zavolať rýchlu zdravotnú službu na linke 155. Vďaka geolokácii bude možné určiť presnú polohu, kde sa nachádzate, pre prípad potreby prvej pomoci.

Kontakty a nastavenia

V rámci kontaktov je k dispozícii možnosť kontaktovať call centrum VšZP zo Slovenska a krajín Európskej únie, môžete nám tiež napísať, alebo navštíviť ktorúkoľvek pobočku VšZP v zozname. V nastaveniach máte možnosť zmeniť si svoj PIN kód a tiež pridať si/zmeniť vašu fotografiu a fotografie vašich detí, prípadne osôb, ktoré máte v opatere. Aplikáciu si môžete stiahnuť zadarmo prostredníctvom Obchodu Play. Pre prvotnú registráciu budete potrebovať taktiež údaje z vašej GRID karty.

Verzia: 1.0.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.1
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Obchod Play

21.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+