MojAndroid

Elektronika dokáže v určitých situáciách predstavovať život ohrozujúce riziko. Výrobcovia rôznych zariadení musia pred zahájením predaja otestovať danú vec, či je bezpečná na bežné používanie. Keď sa však spojí nejaká porucha danej elektroniky s istými podmienkami, ako napríklad s vysokou teplotou, môže vzniknúť nebezpečenstvo. Včera, 1. augusta, taká nebezpečná situácia nastala, keď cestujúcej vo vlaku vzbĺkla v kabelke powerbanka. Túto informáciu na svoju facebookovú stránku zavesil Hasičský a záchranný zbor.

Zasiahnuť prišli aj hasiči z Nitry. Horiaca powerbanka zanechala za sebou malé stopy

Ako informuje facebooková stránka, vo vlaku, ktorý sa v čase udalosti nachádzal v obci Zbehy, sa viezlo približne 150 cestujúcich. Nehoda si vyžiadala drobné poranenia majiteľky powerbanky. Tá sa údajne snažila uhasiť vzniknutý požiar. Na miesto prišli hasiči z Nitry, ktorí dotyčnú ošetrili.

Dôvod vzbĺknutia powerbanky je neznámy, no myslíme si, že dobré podmienky na vznik požiaru zapríčinila práve vysoká teplota externej nabíjačky. Tá bola navyše uväznená v kabelke, takže horúci vzduch nemal kam unikať. Samozrejme, dôvodov pre vznik tejto nehody mohli byť viacero. Dôležité je, aby sa podobné situácie neopakovali a pevne veríme, že jej majiteľka je v poriadku a bez vážnejších následkov.

Náš tip
Takto vyzerá Samsung Galaxy S21 s limitovanými farbami pre olympijských športovcov

2.8.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+