MojAndroid

Posledné vlajkové lode série Samsung Galaxy Note 20 výrobca naďalej vylepšuje softvérovými aktualizáciami, ale jedná ich aktualizácia sa asi príliš nevydarila. Aspoň v prípade vyššieho modelu. Podľa portálu SamMobile mu po nej nefunguje bezdrôtové nabíjanie. Chyba sa prejavila aj jedného z modelov série Galaxy S20.

Problém sa prejavuje u nabíjačiek tretích strán

Veľký počet majiteľov smartfónov Galaxy Note 20 Ultra ale aj Galaxy S20 Ultra sa po aktualizácií softvéru sťažuje na problémy s bezdrôtovým nabíjaním. Sťažnosti na problém sa objavujú na oficiálnych a aj neoficiálnych fórach. Podľa nich sa problém zjavne vyskytuje iba u niektorých bezdrôtových nabíjačiek tretích strán.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra nabijanie nabijacka

Samotný portál SamMobile sa ale týmto problémom u redakčných smartfónov Galaxy S20 alebo Galaxy Note 20 nestretol. Podľa správ používateľov problém spočíva v tom, že bezdrôtové nabíjanie je po pár sekundách prerušené. Všetci postihnutí používatelia tvrdia, že pred aktualizáciou im bezdrôtové nabíjačky tretích strán smartfóny nabíjali.

Príčina a ani riešenie problému zatiaľ nie je známe

Nie je jasné, ktorá aktualizácia spôsobuje tento problém s bezdrôtovým nabíjaním v modeloch Galaxy S20 a Galaxy Note 20, Podľa správ používateľov sa väčšina prípadov týka iba modelov Ultra. Pri pohľade na časovú os aktualizácií môže byť vinníkom bezpečnostná záplata zo septembra 2020 alebo októbra 2020.

Postihnutí používatelia tvrdia, že už vyskúšali všetky možnosti opravy. Reštart zariadenia, vymazanie vyrovnávacej pamäte a aj obnovenie továrenských nastavení. Všetko bez akýchkoľvek výsledkov. A spoločnosť Samsung zatiaľ na problém nereagovala.

Stretli ste sa s nefunkčným bezdrôtovým nabíjaním?

Zatiaľ sa zdá, že problém ovplyvňuje relatívne malý počet majiteľov Galaxy S20 / Galaxy Note 20 v porovnaní s počtom predaných kusov na celom svete. Je tu tiež možnosť, že u množstva používateľov sa problém neprejavil, pretože neoriginálne bezdrôtové nabíjačky alebo bezdrôtové nabíjanie vôbec nevyužívajú.

Samsung Galaxy S20 Ultra nabijanie

Čo by bolo samozrejme prekvapivé, pretože bezdrôtové nabíjanie zvyšuje komfort používania smartfónov. Samsung bol jedným z prvých výrobcov, ktorí ho začali podporovať a jeho podporu mal už aj Samsung Galaxy Note 2 z roku 2012. Ak ste majiteľmi modelov Galaxy Note 20 Ultra a Galaxy S20 Ultra, tak sa môžete v diskusii podeliť, či ste sa pri nich stretli s nefunkčným bezdrôtovým nabíjaním.

Náš tip
4ka Android Code: Toto sú najlepšie aplikácie pre dopravu a cestovanie za rok 2020
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
14.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+