MojAndroid

Len včera sme vás informovali o tom, že ďalšou verziou Androidu bude Android 5.1 Lollipop, ktorý by mal prísť už v marci, a dnes vám prinášame už prvé novinky, ktoré v tomto systéme budú dostupné. Jednou z nich bude napríklad nový spôsob ovládania Wi-Fi a Bluetooth pripojení priamo v notifikačnej lište. Tá doteraz umožňovala zapnúť alebo vypnúť tieto funkcie, prípadne vstúpiť do jednotlivých sekcií nastavení kliknutím na nápis funkcie, čo sa však v novom Androide mení. Android 5.1 Lollipop umožní priamo v notifikačnej lište vyberať medzi sieťami a zariadeniami, ku ktorým sa chcete pripojiť, čo ukazuje aj video priložené nižšie.

Táto funkcia je len jednou z mnohých noviniek, ktorých sa dočkáme v novom Androide. Ten by mal priniesť opravu už známych chýb, chýbajúci tichý režim či ďalšie vylepšenia a novinky. Aktualizáciu na Android 5.1 dostanú samozrejme najprv Nexus zariadenia, neskôr Google Play edície mobilov a v poslednom rade aj zariadenia s platným aktualizačným plánom od výrobcov. O ďalších novinkách z tejto oblasti vás budeme i naďalej informovať.

Zdroj: Phandroid

20.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+