MojAndroid

Je to len nedávno, čo Google sprístupnil svoj operačný systém pre chytré hodinky Wear OS vo verzii 2.1. Už sa ale chystá verzia pomenovaná ako “H”, ktorá prináša niekoľko zásadných zlepšení.

Šetrenie batérie sa dostáva na vyšší level

Čo sa týka batérií pri chytrých hodinkách, často si potrebujeme ušetriť cenné percentá a nie vždy je to ľahké. Šetrič batérie v tom ale môže pomôcť. A práve ten dostal vrámci “verzie H” vylepšenie.

Keď sa batéria hodiniek dostane pod 10 %, hodinky budú zobrazovať len čas. Ďalej sa po pol hodine nečinnosti dostanú do hlbokého spánku. Obidve tieto funkcie by tak mali nejedenkrát usporiť a zachovať nejaké tie rezervné percentá naviac.

Wear OS Version H prinesie zlepšené šetrenie batérie
Wear OS Version H prinesie zlepšené šetrenie batérie

Zjednodušenie práce s aplikáciami a nový spôsob vypínania

V rámci svojich chytrých hodiniek (za predpokladu prítomnosti Wear OS) by ste mali mať aj niekoľko aplikácií. Novou funkciou, ktorá vám výrazne zlepší dojem z používania, je Smart App Resume (Chytré pokračovanie v aplikáciách). Tá zabezpečí, že ak sa po čase vrátite k nejakej otvorenej aplikácii, nájdete ju v stave, v akom ste ju naposledy zatvorili.

V neposlednom rade sa zjednodušilo aj vypínanie samotných chytrých hodiniek. Po novom stačí podržať tlačidlo napájania, až kým neuvidíte možnosti “Vypnúť” alebo “Resetovať”.

Zatiaľ nie je známe, či sa “verzia H” dostane aj práve na tie vaše hodinky. Spomedzi výrobcov zatiaľ iba Fossil potvrdil, že ju dosiahnu všetky dotykové hodinky. Uvidíme, ako to bude s ostatnými výrobcami.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Huawei Watch a Huawei Watch 2 dostávajú najnovší Wear Os
Náš tip
Wear OS dostáva aktualizáciu na verziu 2.1, na toto sa môžete tešiť
17.11.2018
Zdroj: Engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+