MojAndroid

Smartfóny už dlho nie sú určené len na telefonovanie, písanie e-mailov, či surfovanie na webe. Vďaka natívnym aplikáciám a službám od Googlu, nás naše Android zariadenia sprevádzajú každodenným životom. Veľkou mierou k tomu určite prispieva lokalizácia v podobe Google Maps a samotná inovácia v tomto smere. Pre používateľov, ktorí bývajú v hlavnom meste Českej republiky, prípadne sa tam chystajú odcestovať, máme výbornú správu. Google ČR v spolupráci s dopravným podnikom Praha, spustilo užitočnú mapovú službu pre verejnú dopravu.

verejna doprava v Prahe

Spoľahlivé údaje o verejnej doprave určite ocenia najmä cestovatelia, ktorí sa chystajú do Prahy na výlet alebo obchodnú schôdzku. Spoje si môžete jednoducho vyhľadať vo webovom rozhraní “Veřejná doprava” na stránke mapy.google.cz/transit, ako na počítači, tak aj smartfóne so systémom Android alebo iOS. Rovnako môžete k týmto údajom pristupovať aj z bežnej adresy mapy.google.cz, podľa nižšie uvedeného malého návodu.

Ako vyhľadávať údaje o verejnej doprave v Prahe pomocou Google Maps:
1) V prehliadači otvorte adresu mapy.google.cz
2) Kliknite na tlačidlo “Vyhledat trasu”
3) Zadajte svoju východziu pozíciu, cieľ cesty a kliknite na “Vyhledat trasu”
4) Kliknite na tlačidlo Veřejná doprava (ikona autobusu), ktoré sa objaví nad poľom pre zadávanie adresy
5) Objaví sa prehľad časov, čísel spojov a ciest

Dalšie podrobnosti najdete na stránke mapy.google.cz/transit alebo na blogu spoločnosti Google.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+