MojAndroid

Gartner dnes publikoval správu so štatistikami predajnosti tabletov za minulý rok, v ktorých sa na prvom mieste umiestnil Android. Predalo sa približne 195 miliónov tabletov, z ktorých 62% (121 miliónov tabletov) bežalo pod operačným systémom Android. S konkurenčným iOS, Apple predal 70 miliónov zariadení, čo predstavuje 36% trhový podiel. Pre porovnanie, v predchádzajúcom období roku 2012 Apple na trhu s tabletmi ešte stále dominoval. V minulom roku ho však Android predbehol a to s výrazným náskokom.

Gartner__195M_T

Dôvodom veľkého rastu Androidu na tabletoch bola v roku 2013 najmä cena. Výrobcovia tabletov ponúkali cenovo dostupné zariadenia, ktoré sa stali fenoménom minulého roka. Na trhu sa objavili desiatky možno až stovky rôznych modelov, z ktorých si zákazníci mohli vybrať. Navyše, lacné tablety sa čo do funkčnosti dajú už skutočne používať a ponúkajú dostatok výkonu, ako aj kvalitu spracovania a displeja. Samozrejme z pohľadu výrobcov je stále najúspešnejším Apple, ktorý spomedzi všetkých spoločností predal najviac zariadení. Nasledovaný je Samsungom a Asusom.

Gartner__195M_Tablet

Microsoft je v porovnaní s Androidom a iOS stále výrazne pozadu. V minulom roku sa podarilo predať len 4 milióny tabletov, čo predstavuje trhový podiel na úrovni len 2,1%. Oproti roku 2012 rástol len minimálne, čo len dosvedčuje, že softvérovému gigantovi sa stále nepodarilo vzbudiť dostatočný záujem verejnosti o tablety s Windowsom.

Zdroj: Techcrunch

3.3.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+