MojAndroid

HTC AndroidNa oficiálnej stránke, ktorú spoločnosť HTC spustila na začiatku súťaže Android sa objavilo už 12 rôznych slovenských aplikácií.

„Prihlásené aplikácie sú najmä zábavného charakteru. Sú však medzi nimi aj také, ktoré sa dajú využiť v praxi. Ako príklad by som uviedol, aplikáciu pod názvom Konvertor mien plus, Televízny program (TV Program) alebo Zdieľaj súbor,“ uviedol Jozef Orgonáš, člen odbornej poroty.

Ide o otvorenú vývojársku súťaž zameranú na aplikácie pre mobilnú platformu Google Android.

Všetci tí, ktorí navštívia stránku môžu aj naďalej hlasovať za svojho favorita a tiež si stiahnuť jeho program zadarmo a bezplatne ho používať. Traja finalisti, ktorých vyberie odborná porota a víťaz vybraný hodnotením verejnosti získajú okrem finančnej prémie, aj smartfón HTC Desire. Telefón je tiež pripravený pre päť náhodne vylosovaných hlasujúcich o najlepšiu aplikáciu.

HTC Desire

Vyhodnotenie najlepších aplikácií má na starosti odborná porota. Tá vo svojom hodnotení kladie dôraz predovšetkým na funkčnosť, nápaditosť, praktický prínos a spracovanie aplikácie. Na ich vytvorenie majú programátori už len mesiac.

Informácie o súťaži je možné nájsť aj na Facebook stránke pod názvom „HTC Android Súťaž“.

www.htcandroidsutaz.sk

30.7.2010

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+