MojAndroid

Spoločnosť Google zapracovala na novej funkcii, ktorá vám uľahčí prácu so súbormi balíka Microsoft Office. Odteraz môžete priamo v službe Gmail upravovať priložené súbory, ktoré boli vytvorené jedným z programov balíka Office. Doposiaľ bolo možné v Gmaili upravovať len súbory vytvorené pomocou Google Dokumentov alebo Google Tabuliek. O novinke informoval portál The Verge.

Gmail pridáva podporu súborov balíka Microsoft Office

Služba Google Workspace (donedávna pod názvom G Suite, ktorá zahŕňa služby Dokumenty, Tabuľky, Prezentácie, Meet a Kalendár Google) už je istý čas kompatibilná so súbormi z Wordu, PowerPointu a Excelu. Ak ste však chceli dané súbory upraviť, museli ste ich najprv nahrať na Google Disk. V Gmaili ste si vedeli zobraziť len náhľad daných súborov.

Z hľadiska efektivity tento postup prinášal zbytočné komplikácie, ktoré vás už odteraz nebudú trápiť. Teraz súbory balíka Office môžete rýchlo upraviť pomocou editora Dokumenty Google, rovnako ako v prípade natívneho dokumentu Google. Nová funkcia však nekonvertuje súbory balíka Office na dokumenty Google, formát súboru ostane rovnaký.

Google pracuje aj na iných vylepšeniach

Google taktiež pracuje na ďalších funkciách, ktoré zjednodušia prácu so súbormi balíka Office v Google Dokumentoch. Spoločnosť uvádza na trh nový doplnok s názvom Macro Converter. Ten má pomôcť používateľom a organizáciám ľahšie importovať makrá z Excelu do Tabuliek.

Google Dokumenty Vodoznak a orientácia strán

Budúci rok uvidíme aj vylepšenia samotných Google Dokumentov. Google pridáva podporu súborov, ktoré majú horizontálne aj vertikálne orientované strany zároveň. Taktiež budete môcť umiestniť obrázky za text a do svojich dokumentov pridávať vodoznaky.

Google Docs
Google Docs
Developer: Google LLC
Price: Free
  • Google Docs Screenshot
  • Google Docs Screenshot
  • Google Docs Screenshot
  • Google Docs Screenshot
  • Google Docs Screenshot
  • Google Docs Screenshot
  • Google Docs Screenshot
Náš tip
Google Mapy: Tmavý režim už prichádza naostro
11.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+