MojAndroid

Vytváranie textových dokumentov je dnes niekoľkonásobne jednoduchšie ako tomu bolo v minulosti. Máme na výber množstvo kvalitných nástrojov, ktoré s takýmito súbormi dokážu pracovať. Jedným z nich sú Dokumenty Google, ktoré sú pravidelne zlepšované a obohacované o nové funkcie. Aj vďaka tomu si ukrojili značnú porciu z koláča, ktorý donedávna patril takmer výhradne Microsoftu.

Počítanie slov počas písania

Vďaka najnovšej aktualizácii si z neho pritom môžu ukrojiť o ďalší kúsok naviac. Dokumenty totiž podľa portálu PhoneArena po novom zvládnu niečo, čo Microsoft Word zvláda už poriadne dlho. Reč je o počítaní slov priamo počas písania. To doposiaľ nebolo v Google Dokumentoch dostupné a pre zobrazenie počtu slov ste museli urobiť niekoľko pracných krokov. Po novom to už ale našťastie nebude potrebné, keďže aktuálny počet slov sa vám zobrazí v ľavom spodnom rohu dokumentu.

Iste, nejde o žiadnu prevratnú funkciu, no dôležité je, že vám ušetrí čas. Táto novinka inak azda najviac poteší študentov, ktorí majú často vytvárať zadania s obmedzeným počtom slov či znakov. Pre aktiváciu tejto funkcie je potrebné otvoriť Nástroje, Počet slov a vybrať možnosť Zobraziť počet slov počas písania. Ak ste túto možnosť v dokumentoch nenašli, tak nezúfajte. Google totiž aktualizáciu sprístupňuje postupne a potrvá približne dva týždne, kým sa prejaví u všetkých.

13.9.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+