MojAndroid

Už dávno tvrdíme, že za dobrým netreba chodiť ďaleko. Okrem zaujímavých slovenských IT firiem sa začína vo svete čoraz častejšie objavovať aj množstvo startupov od našich susedov. Jedným z nich je napríklad varšavský uBirds, ktorý svetu prináša prvý inteligentný remienok svojho druhu. Tím mladých Poliakov sa so svojim projektom Unique snaží presadiť na kampaňovom serveri Kickstarter.

Unique je výnimočný remienok, ktorý dodá akýmkoľvek hodinkám inteligentné funkcie. Všetky jeho možnosti sú ukryté v malom čipe, ktorý sa ukrýva priamo v koženom remienku s rôznymi farebnými aj veľkostnými variáciami. Vďaka tomu si nemusí nikto všimnúť, že sú vaše hodinky nejakým spôsobom inteligentné. Indikovať to môže iba malá farebná dióda, ktorá vás upozorní na zmeškané udalosti či prichádzajúci hovor. Súčasťou výbavy remienka je aj pripojenie Bluetooth, pomocou ktorého komunikuje s mobilom alebo tabletom. Používateľ má okrem toho k dispozícii aj vibrácie, či rozpoznanie gest na ovládanie zariadenia bez toho, aby ste ho museli mať v ruke.

ubirds-unique-3

Praktickou funkciou je aj meranie športovej aktivity, upozornenie na vzdialenie sa od smartfónu či možnosť odoslať vopred definované správy či dizajn. Potešujúcou správou je aj to, že si dizajn remienka môžete vytvoriť sami na webe výrobcu. Menej potešujúcou je cena tohto inteligentného remienka, ktorá sa dá prirovnať k cene za inteligentné hodinky samotné. V early bird verzii si môžete remienok Unique kúpiť za $139, pričom jeho bežná cena bude $199. Na výrobu týchto remienkov potrebujú uBirds vyzbierať 50 000 dolárov, pričom momentálne vyzbierali už viac ako polovicu tejto sumy.

Zdroj: Kickstarter

30.9.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+