MojAndroid

V poslednej dobe sme svedkami nárastu využiteľnosti umelej inteligencie, ktorú máme na dosah ruky a často bezplatne aj my. Aj keď má kopec výhod prichádzajú s ňou aj problémy, ktoré sa budú v najbližších rokov rozrastať. Minulý týždeň sa riešilo to, že používatelia sociálnych sieti začali zdieľať falošne vytvorený obrázok Taylor Swift, na ktorej sa nachádzala takmer nahá. O zmene informuje Metro.

Nové hnutie #dignifAI sa rozhodlo zobrať opraty do svojich rúk a rázne zakročili. Robia presný opak ako vyzliekanie celebrít či náhodných žien, oni ich totiž obliekajú. Nie všetky, no najmä tie, ktoré sa svoje telo neboja ukázať na sociálnych sieťach. Okrem zvyšovania počtu ošatenia sa zameriavajú z neznámeho dôvodu aj na tetovania, ktoré z tiel odstraňujú.

Aby sme však boli presní, pre vlnu kritiky najmä zo strany žien, sa hnutie rozhodlo zamerať aj na chlapov. Napríklad takému Elonovi Muskovi prirobili oblečenie na fotografii, na ktorej bol odfotený len v plávkach. Ak by ste hľadali takéto fotografie, obráťte sa na platformu 4chan, kde toto hnutie operuje.

“So silou AI oblečieme tých, čo to potrebujú. Očistíme ich od ich tetovaní, oslobodíme ich od piercingov. Predĺžime im sukne.”

motto hnutia

Na platforme sa nachádzajú aj rôzne návody na to, ako môžu umelú inteligenciu týmto spôsobom používať aj ostatní používatelia. Hlavný účet už sledu niečo cez 30 000 ľudí. Tento trend sa však nezastavil len na sieti 4Chan, no príspevky s takýmto hashtagom nájdeme teraz už aj na Reddite či Twitteri.

DignifAI (1)
Dignifai zahaľuje ženy na internete | Zdroj: X

Problém s týmto hnutím majú viaceré skupiny ľudí, ktoré mu vyčítajú, že svojim konaním pripomínajú extrémistické islamistické hnutia, ktoré zahaľujú ženy a uberajú im ich práva. Ženy v dnešnej dobe majú mať právo obliekať sa tak ako chcú a muži by im do toho vôbec nemali zasahovať, rovnako tak ani ostatné ženy.

Náš tip
Syslenie, investovanie v apke, či platenie prsteňom. 365ka prináša aj ďalšie vychytávky

12.2.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+