MojAndroid

Technológie umelej inteligencie pokračujú v neustálom vývoji a rozširovaní svojho uplatnenia. Dnes môžeme vidieť prítomnosť takejto technológie v mnohých odvetviach. Nejde však len súkromné firmy, ktoré využívajú AI. Mnohé vlády po celom svete pracujú na využití potenciálu umelej inteligencie. Jednou z obáv predstavuje fakt, že nie vždy je AI používaná s dobrým zámerom, informuje GizmoChina.

Podľa najnovších informácií Severná Kórea vyvíja svoju AI a testuje jej schopnosti pre kybernetickú vojnu

Severná Kórea podľa všetkého testuje AI pre možný začiatok kybernetickej vojny, Rastúce obavy o nových útokoch robia Severnú Kóreu pravdepodobne jednu z najtajomnejších krajín na Zemi. Hoci jej občania sú izolovaní od vonkajšieho sveta a často nemajú prístup k mnohým moderným technológiám, neznamená to, že vláda to má rovnako. V skutočnosti krajina, vedená Kim Jong-Unom, často využíva moderné technológie pre svoje účely.

Severná Kórea je dobre známa svojimi kybernetickými útokmi, ktoré zasahovali široké spektrum organizácií, vrátane vlád, firiem a jednotlivcov. Teraz krajina získala špeciálnu umelú inteligenciu, ktorú chce použiť podľa médií pre kybernetickú vojnu. Podľa správy z USA sa Severná Kórea stala prvou krajinou, ktorá prijala technológie umelej inteligencie pre potenciálne napadnutie inej krajiny.

AI WormGPT
AI nástroje sa stavajú zbraňou v rukách kyberzločincov | Zdroj: bleepingcomputer.com

AI by mohla krajine umožniť vykonávať sofistikovanejšie a efektívnejšie útoky. Okrem toho by mohla urobiť obranu proti týmto útokom náročnejšou. Ázijská krajina často využíva útoky na získavanie peňazí, poškodzovanie svojich “nepriateľov” a šírenie propagandy.

Od koho však získali technológie?

Hlavným bodom záujmu je, akým spôsobom Severná Kórea získala túto technológiu. Pre AI potrebujú pokročilé hardvérové ​​komponenty ako čip Nvidia H100 a vieme, že spomínaná krajina ich sama vyrobiť nedokáže. Podľa odborníkov nakupuje krajina tieto komponenty od iných, prostredníctvom tretích strán a krycích účtov. Zistenie poskytovanie takýchto technológií Kórey by vyvolalo rozruch vo vzťahoch k iným krajinám.

Náš tip
OPPO Find N3 oficiálne: Najlepší skladací smartfón na svete?
20.10.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+