MojAndroid

Samsung patrí medzi najväčšie, ale zároveň aj najpokrokovejšie technologické spoločnosti na svete. Ponúka produkty, ktoré sú bezpečné, zábavné, nabité najmodernejšími technológiami, ale aj energeticky úsporné. Dôležitou súčasťou filozofie spoločnosti je udržateľnosť.

Ovládač bez batérií, no so solárnym panelom

A práve preto má v portfóliu veľmi zaujímavý produkt – ovládač na TV, ktorý pre svoje fungovanie nevyužíva klasický spôsob – vymeniteľné batérie.

Ako iste viete, jednorazové batérie nie sú najlepším spôsobom, ako chrániť životné prostredie. Tento diaľkový ovládač od Samsungu ich nepotrebuje vôbec. Namiesto toho obsahuje integrovaný nabíjateľný akumulátor, ktorý vydrží podstatne dlhšie.

To ale nie je všetko. Okrem klasického spôsobu nabíjania prostredníctvom USB-C konektora, ho môžete nabíjať aj ďalším zaujímavým spôsobom, pomocou svetla.

Vyrobený je z recyklovateľných materiálov, vďaka čomu je ešte šetrnejší k životnému prostrediu. To ale neznamená, že ovládač bol ochudobnený o skvelé funkcie. Ponúka napríklad vstavaný mikrofón pre použitie hlasového asistenta.

Samsung SolarCell | Zdroj: Samsung

Nabíjanie, aké sa len tak nevidí

Možno by ste si povedali, že ovládač so solárnym panelom bude možné okrem klasického káblového spôsobu nabíjať práve zo Slnka. Áno, to je úplná pravda, funguje to. Avšak v tomto prípade išiel Samsung oveľa ďalej, pretože nie ste odkázaní výlučne na slnečné svetlo.

Ovládač Samsung SolarCell nabijete pomocou akéhokoľvek svetelného zdroja. To znamená, že pre nabíjanie môže poslúžiť bežná žiarovka v domácnosti, nočná lampička a podobne. Ovládač stačí položiť tak, aby solárny panel smeroval k svetelnému zdroju.

Ovládač Samsung SolarCell toto všetko ponúka v modernom a elegantnom dizajne, ktorý sa hodí do každej modernej domácnosti.

Samsung SolarCell | Zdroj: Samsung
23.10.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+