MojAndroid

Hoci na trhu s mobilnými systémami jednoznačne vedú Android a iOS, ani ďalší výrobcovia mobilných operačných systémov sa nevzdávajú a bojujú o svojich zákazníkov. Príkladom je Canonical, ktorý už budúci rok prinesie na trh high-end smartfóny s predinštalovaným Ubuntu Touch. Tie vyrobí zatiaľ neznáma spoločnosť a hovorí sa aj o tom, že by Ubuntu Touch zariadenia mohla distribuovať dokonca až štvorica popredných výrobcov.

Ubuntu touch

Po neúspechu, ktorý Canonical zaznamenal pri snahe o výrobu vlastného zariadenia Ubuntu Edge, vsádza spoločnosť na druhú kartu. Tou je výroba zariadení s predinštalovaným systémom Ubuntu Touch svetovými výrobcami mobilov, ktorí však zatiaľ nechcú prezradiť svoje mená. Canonical tak splní svoje predsavzatia a na trh skutočne prinesie zariadenia, ktoré ponúknu ich operačný systém. Výhodou taktýchto modelov pritom nebude len vysoký výkon a nový systém, ale aj možnosť využitia smartfónu ako pracovnej stanice, čo Ubuntu prezentovalo pri koncepte Edge. Kto z vás by si zariadenie s týmto systémom zakúpil?

Zdroj: TheVerge

11.12.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+