MojAndroid

Uber v Česku expanduje. Po Prahe, kam prišiel Uber v roku 2014, sa dočkali aj obyvatelia Brna. Hlavné mesto Moravy sa tak stáva druhým mestom v Českej republike, kde môžete využiť služieb tejto spoločnosti. Uber v podstate rozširuje sieť mestskej hromadnej dopravy a znižuje počet áut v uliciach. To vo výsledku znamená menej kolón, nižšiu ekologickú záťaž a riešenie problému nedostatku parkovacích miest.

„V Brne vidíme veľký potenciál. Len za posledné tri mesiace sme zaznamenali takmer 10-tisíc otvorení našej aplikácie bez toho, aby sme tu túto službu akokoľvek podporovali. Brno, takzvané české Silicon Valley, je miestom, kde sú ľudia veľmi otvorení inováciám a moderným produktom a Uber presne takýto typ služby je,“ hovorí Tomáš Peťovský, generálny riaditeľ Uber pre Česko a Slovensko a dodáva: „Našim cieľom je dostať viac ľudí do menej áut a odľahčiť tak miestnu dopravu.”

Prieskum TNS Aisa zistil, že až 79% Brňanov (ktorí poznajú Uber) chce, aby bol Uber dostupný aj v Brne. Z týchto oslovených prejavilo záujem stať sa vodičmi až 40%. V Brne bude dostupná služba UberPOP. Táto služba ponúka 4-dverový sedan typu Škoda Fabia a podobné. Dojazdový čas síce môže byť dlhší (v Prahe je to len 5 minút), ale Uber bude postupne pridávať šoférov, aby zaistil, že auto príde do pár minút od stlačenia tlačidla.

Cena za UberPOP bude podobná ako v hlavnom meste, zahŕňa zakladné jazdné (“nástupná sazba”) vo výške 25 Kč, ceny za kilometer 9,90 Kč a ceny za minútu jazdy vo výške 3 Kč. Minimálne jazdné je 55 Kč. Ak sa práve nachádzate v Brne, tak môžete využiť promokód AHOJBRNO v aplikácií Uber, s ktorým získate prvú jazdu do 300 Kč zdarma.

Spoločnosť chce dať užívateľom možnosť vyskúšať si Uber. Preto sa rozhodli poskytnúť víkendové cestovanie v Brne úplne zadarmo. Táto akcia začína v piatok 3. februára od 18:00 a končí v nedeľu 5. februára o 24:00. Každý užívateľ môže v tomto období po Brne bezplatne uskutočniť 4 jazdy do hodnoty 150 Kč. Ak bude cena jazdy vyššia, užívateľ zaplatí len rozdiel. Akcia platí pre súčasných i nových cestujúcich. Ak aplikáciu ešte nemáte, tak si ju možete stiahnuť pomocou odkazu nižšie a zadať do nej promokód UBERVIKEND.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
2.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+