MojAndroid

Uber používa stále viac ľudí, a preto nastúpiť do nesprávneho Uberu alebo iného auta sa dnes môže jednoducho stať, najmä v preplnených častiach miest. Vo väčšine prípadov to môže byť neškodný omyl, ale niekedy i bezpečnostné riziko. Aby tomu Uber zabránil, predstavuje novú bezpečnostnú funkciu: Overenie jazdy.

Náš tip
UBER sa oddnes oficiálne vracia na Slovensko

Od včerajšieho dňa uvidia cestujúci na svojom smartfóne push notifikáciu, ktorá sa zobrazí, keď pre nich aplikácia nájde konkrétneho vodiča na objednanú jazdu. Notifikácia im pripomenie, aby si skontrolovali či sa zhoduje evidenčné číslo vozidla s informáciami, ktoré ukazuje aplikácia.

Netreba zabudnúť na tri jednoduché kroky

V aplikácii sa tiež zobrazí banner už v momente pridelenia vodiča a zostáva zobrazený až do začatia jazdy. Banner má pripomenúť postup, ako si overiť, či prichádzajúce auto je naozaj to správne:
Krok 1: skontrolujte ŠPZ vozidla
Krok 2: skontrolujte, či sedí značka a model auta
Krok 3: skontrolujte fotografiu vodiča, aby ste sa uistili, že je to skutočne váš vodič.

Chceme, aby sa funkcia Overenie jazdy stala synonymom pre Uber. Nové upozornenie bude ľuďom pripomínať, aby tieto tri jednoduché kroky urobili vždy predtým, než nastúpia do Uberu. Je to ďalšia dôležitá a vizuálna pripomienka toho, akú dôležitosť prikladáme bezpečnosti a tiež toho, ako môže byť pomocou technológií cestovanie bezpečnejšie než kedykoľvek predtým. –povedal Ash Kebriti, generálny manažér Uber pre strednú a východnú Európu.

Uber to myslí s bezpečnosťou naozaj vážne

Okrem toho môžu cestujúci požiadať vodiča, aby potvrdil svoje meno. Vodič vidí meno cestujúceho v aplikácii rovnako, ako sa meno vodiča zobrazuje v aplikácii cestujúceho. Môže sa preto jednoducho opýtať: „Koho máte vyzdvihnúť?“ Vodič zasa môže požiadať cestujúceho, aby potvrdil svoje meno („Kto je váš vodič?“).

Náš tip
Uber predstavil projekt leteckej taxislužby Uber Air

Okrem GPS sledovania všetkých jázd a faktu, že všetci vodiči sú preverovaní zaviedol Uber minulý rok množstvo bezpečnostných prvkov. Mnohé z nich boli zdôraznené aj v kampani “Bezpečnosť má prednosť”. Ide o funkcie Núdzové tlačidlo, Dôveryhodné kontakty, či Bezpečnostné centrum.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

25.7.2019
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+