MojAndroid

Počas prvého dňa tretieho ročníka Elevate Summit oznámila spoločnosť Uber nový pilotný projekt Uber Air spolu s novými dizajnovými konceptmi a partnerstvami, ktoré pomôžu spustiť prvú sieť mestskej leteckej dopravy na svete.  Ako prvé medzinárodné Uber Air Pilot City bolo vybrané austrálske mesto Melbourne. Spoločnosť posilnila svoj cieľ spustiť testovacie lety tak, aby projekt odštartoval v roku 2020. Komerčná prevádzka je v pláne od roku 2023.

“Na treťom ročníku Elevate summitu Uber sa uskutočnil let na ukážku ako bude vyzerať realita v roku 2023. Ukazujeme, že stlačenie tlačidla a objednanie letu je oveľa bližšie, ako si môžete myslieť, vrátane nových skyportov, nových leteckých taxi kabín, nových modelov lietadiel a oveľa viac. Elevate je vízia spoločnosti Uber, ktorá má zdvihnúť dopravu z 2D reality a presunúť sa do oblakov s plne elektrickými vzdušnými taxíkmi, ktoré sú zelené, tiché a bezpečné.”

 Eric Allison, šéf Uber Elevate

Uber lietadlá nebude priamo vyrábať. Bude spolupracovať s lídrami v tomto odvetví na výrobe 100% elektrických lietadiel s vertikálnym vzletom a pristávaním (eVTOL), ktoré budú využívať sieť Uber Air.

Austrálsky Melbourne bol vybraný ako prvé medzinárodné mesto Uber

Melbourne sa pripojí k Dallasu a Los Angeles ako pilotné mesto programu. Testovacie lety majú začať v roku 2020 a plány na začatie komerčnej prevádzky sú v roku 2023. Uber tiež oznámil partnerstvo s poprednými austrálskymi spoločnosťami – Macquarie, Telstra a Scentre Group. S už existujúcimi partnermi, vrátane letiska v Melbourne, ktoré poskytne infraštruktúru a potrebné telekomunikačné riešenia, budú vytvárať úspešnú mestskú leteckú sieť.

Nový dizajn kabíny leteckého taxi pre budúcu službu Uber Air

Spoločne so štúdiom ZEO Studio spoločnosti Safran Cabin a Bipolar Studio, vytvoril Uber vôbec prvý interiérový model kabíny Uber Air. Ten je vystavený na summite. Jeho cieľom je stať sa široko akceptovaným štandardom pre používateľskú skúsenosť z letu vo vozidle eVTOL.

Návrhy dizajnu nového Skyportu pre rok 2023

Tohtoročné koncepcie predstavili prepojenú mobilitu Skyportov pre spustenie komerčných služieb v Dallase, Los Angeles a Melbourne v roku 2023. Medzi top 16 návrhov od 8 popredných architektonických spoločností patrí modernizácia parkovacích štruktúr a nové budovy, ktoré predstavujú prvé plne uznávané a technicky realizovateľné Skyporty.

Nové partnerstvá s lídrami v oblasti real estate a komunikácie

Uber má okrem spoločnosti Hillwood  ako nového vývojového partnera podporujúceho budúcu sieť Uber Air v USA aj spoločnosť Related Companies. AT&T bude spolu s Uber pracovať  na preskúmaní toho, ako môže 5G konektivita zlepšiť budúcu generáciu eVTOL a nákladných bezpilotných lietadiel.

Nové modely VTOL

Summit predstavil modely VTOL od Aurory (dcérska spoločnosť Boeingu), Pipistrel, Karem Aircraft a Bell a nového partnera Jaunt. Počas druhého dňa summitu budú prezentované ďalšie technologické pokroky spoločnosti Uber a budúce aktivity. Akciu uzatvorí príhovor generálneho riaditeľa spoločnosti Uber, Dara Khosrowshahiho.

Summit môžete sledovať prostredníctvom livestream tu a fotografie z neho nájdete tu.

13.6.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+